Novotný jel v živém vysílání opět bomby. Takhle to schytali Jágr a „beruška z SPD“ kvůli očkování

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
pavel novotny
Zdroj: Profimedia

Starosta Řeporyj Pavel Novotný se v úterý postaral o rozruch v živém vysílání CNN Prima NEWS, když se pustil do Jaromíra Jágra kvůli tomu, že odmítl být tváří očkovací kampaně. To ohodnotil tak, že se nebál volit pro českého legendárního hokejistu i velmi nepěkné výrazy. Nit nenechal suchou ani na poslankyni Trikolory, šestadvacetileté Tereze Hyťhové.

Oba politiky musela krotit ve vysílání moderátorka CNN Prima NEWS, větší problém ale měla s Novotným. Ten je již několik let známý jako neřízená střela, jež se řídí heslem „co na srdci, to na jazyku“. A tak to taky v televizi opět vypadalo.

Moderátorka chtěla po Novotném vysvětlení jeho ostrých slov, která napsal ve svém twitterovém příspěvku před několika dny jako reakci na to, že se Jágr nenechá očkovat. Hokejista totiž řekl, že má dostatek protilátek.

Nenásledujte Jágra, vyzval lidi na twitteru

„Prosím vás, no vy, pracující/hokejová rodina: to, že Jarda řekne takovou pitomost, neznamená, že to není pitomost. Jarda je i pro mě morální vzor. Ale tady jedná jako debil a hokejová rodina je dost blbá na to, aby ho někteří následovali. Prosím nenásledujte. I mistr se utne,“ vyjádřil se na sociální síti.

Ve vysílání pak svůj tweet vysvětlil tím, že to, co Jágr hlásá, je „donebevolající kravina.“ Odvolával se přitom na odborníky.

„Jarda mě naučil, že soudit má bůh. V době, kdy debilové jako paní Hyťhová naskakují na to, že se nemusíme očkovat, ho nechápu. Jarda, kterej není nejostřejší tužka v penále, by měl raději mlčet,“ pustil se do něj znovu.

Nazval ji Okamurovou služtičkou

Hyťhová jej opakovaně vyzvala, aby neurážel ji ani lidi, kteří se rozhodli očkování nepodstoupit. Bere to jako každého věc a nediví se, když se někdo rozhodne jej nepodstoupit.

Jako největší problém vnímá poslankyně to, že ani odborníci nejsou v této otázce za jedno. Novotný ale v urážkách pokračoval a nazval ji „Okamurovou služtičkou“ a „beruškou z SPD“. Šestadvacetiletá politička a pedagožka přitom přestoupila do hnutí Trikolora, které založil Václav Klaus ml. a nyní jej vede Zuzana Majerová Zahradníková.

Ani Hyťhová ale ve výsledku nenechala Jágra bez poskvrny. Ve svém výstupu narážela na fakt, že Jágr v minulosti Babiše neodmítl, když natočil reklamu pro Vodňanské kuře. Tato firma totiž spadá do holdingu Agrofert.

V závěru se pak oba politici, kteří jsou považováni za kontroverzní – Novotný například pro svou minulost bulvárního novináře a Hyťhová svými výroky na adresu teplických prvňáčků – neshodli na zavedení covid pasů.

Novotný je bere za skvělou iniciativu Evropské unie, Hyťhová prý nechápe, proč by se měly zavádět, kdy je lidé nechtějí.

Zdroj: Facebook, CNN Prima NEWS

Autor: Marek SlaninaSouvisející články