Piráti chtějí po Babišovi omluvu, ten dál prská kolem sebe. Proč jim tak leží v žaludku?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ivan Bartos
Zdroj: Profimedia

Piráti vyzvali předsedu vlády Andreje Babiše, aby se jim omluvil za šíření lží a dezinformací. Premiér se omluvit odmítl, přestože šlo o předžalobní výzvu k omluvě. Za co se měl Babiš Pirátům omluvit? To prozradila Česká televize.

Babišův čtvrteční příspěvek na Twitteru zvedl Pirátům pořádně mandle. Vyzvali ho tedy k omluvě za šíření lží, že chtějí lidem vyměřovat byty, zdaňovat přebytečné metry a nastěhovat do domácností k občanům migranty.

Babiš se omlouvat nebude

Babiš se však v sobotu k této výzvě k omluvě vyjádřil a řekl, že se omlouvat nebude. Už v pátek 4. června uvedl, že ho tato výzva Pirátů velice pobavila. „Je vidět, že Piráti dál jedou jako profesionální udavači. Bez auditorů, policie, soudů a Babiše by vůbec netušili, co si počít,“ řekl premiér.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o předžalobní výzvu, Piráti se rozhodli celou záležitost předat právní kanceláři, se kterou prodiskutují následné kroky.

Vedle omluvy také Babiše žádali, aby poškozující a lživý příspěvek ze sociálních sítí stáhnul.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, říká, že Babiš zveřejňuje lži a dezinformace. Dokonce se nebojí strašit lidi, a to něčím, co není podle slov předsedy strany pravda.

Piráti ubytovávat migranty nehodlají

„Nic takového Piráti v programu samozřejmě nemají, nikdy neměli a mít nebudou a pan Babiš i jeho kolegové to moc dobře vědí. Je nepřípustné, aby sám premiér jednal jako dezinformátor,“ reagoval v pátek Bartoš. „Neštítí se zveřejňovat dezinformace a co hůř – strašit jimi lidi, kteří už tak mají kvůli pandemii obav přehršle.“

Bartoš také říká, že vláda se těmito řečmi jen snaží převést pozornost na něco jiného, než jsou její neúspěchy a skandály.

„Odmítáme tolerovat manipulaci s voliči a šíření poplašných zpráv, proto jsme zaslali panu premiérovi předžalobní výzvu a žádáme omluvu i stažení lživého postu,“ říká Bartoš a ještě doplnil, že Babiš šíří falešné zprávy o Pirátech dlouhodobě. Tohle prý však překročilo únosnou mez, a proto se Piráti rozhodli jednat.

Zdroj: Česká televize

Autor: Julie BordášováSouvisející články