Babiš řekl o Šlachtovi, že je pohledný muž. Ten poté promluvil o možné spolupráci ve Sněmovně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Robert Slachta
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Robert Šlachta, zakladatel hnutí Přísaha a bývalý šéf Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu zatím neprozradí, s kým by případně mohl ve Sněmovně spolupracovat. Pro CNN Prima NEWS uvedl, že spolupráce s premiérem Babišem nepřipadá v úvahu.

V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Šlachta uvedl, že neustále dostává otázky, s kým bude, nebo nebude spolupracovat. Podle něj je to však neúcta k voličům. Nejprve se chce bavit o tom, jestli ve volbách uspěje, potom až, s kým bude spolupracovat.

Záludná otázka

Na otázku, zda by hnutí Přísaha šlo do koalice s ANO, nechtěl přímo odpovědět. V nedávné době byl Šlachta pochválen panem premiérem, který dodal: „Pan Šlachta dělá přesně to, co jsem dělal v roce 2013, úplně přes kopírák. Dělá to dobře, je to pohledný muž, má kontakty a dobré fotky.“

Kampaň, kterou Šlachta vede, je podle Babiše skvělá. Premiérova reakce však vzbuzuje otázku, zda si nechce udělat dobré kontakty, aby mohl být i nadále v kontaktu s těmi, kterým se v letošních volbách zadaří.

Šlachta uvedl, že trestní stíhání Babiše by byl rozhodně problém. „Nevíte, jestli po volbách trestně stíhaný ještě bude. Každopádně každý trestně stíhaný člověk je problém,“ dodal.

Nechtěl odpovídat

Objevila se také upozornění politiků, že by Šlachta mohl být Babišův kůň. Ten to ovšem odmítá. Podle Šlachty to píší lidé na twitteru a říkají o něm i to, že za ním stojí Bárta nebo CIA. Později pak odpřisáhnul, že to tak není.

V rozhovoru také nechtěl komentovat to, zda by si v budoucnu dokázal představit spolupráci s SPD či komunisty. Nejvíce prý budoucí voliče zajímá, co bude Přísaha prosazovat.

Šlachta řekl, že voliči budou vědět úplně přesně, kde Přísaha je. Do voleb bude dávat stanoviska a bude naprosto čitelný.

Mezi programové priority patří urychlení trestních řízení. Pokud by se na podzim objevila další vlna koronaviru, rád by udržel děti ve školách.

Ve školství by se hnutí Přísaha snažilo zavést duální vzdělávání, což by znamenalo teorii ve školách a praxi ve firmách.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: František OlšaSouvisející články