Babišovi fanoušci a odpůrci se perou čím dál častěji. On se na sociálních sítích baví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Expremiérova cesta v obytném voze po republice pokračuje, kromě navštívených míst ale přibývá také problémů. Kromě toho, že se Babišovi fanoušci a odpůrci perou mezi sebou, několikrát už dali i samotnému politikovi najevo, co si o něm myslí. A v některých případech musela dokonce zasahovat policie.

Už 8. července informoval web iDNES o rvačce dvou žen, které se popraly na jednom z Babišových mítinků. Do Domažlic, kde tehdy bývalý premiér se svým obytňákem zastavil, totiž dorazili nejen jeho příznivci, ale také odpůrci.

Jedna z žen pískáním na píšťalku vyjádřila politikovi svou nepřízeň, druhá se ale Babiše zastala nevídaným způsobem. Píšťalku své sokyni vytrhla a začala ji bít do hlavy. Pak ji povalila na zem. Sama schytala pořádné kousnutí do ruky. Podle informací Novinek byla zastánkyní Babiše matka druhého místostarosty Domažlic Radka Wiesnera (za ANO).

„Totožnost zúčastněných je nám po celou dobu známa, všichni již podali vysvětlení. Nyní probíhá vyhodnocování informací a dalších materiálů. Šetření probíhá zcela standardně, v souladu se zákonem a bez ohledu na osoby zúčastněných,“ uvedli k případu policisté na twitteru.

Nejde o jediný případ

Kromě potyčky dvou žen v Domažlicích informovala policie deník Echo24 i o dalším výjezdu kvůli Babišovi. Na jeho zastávce v Plzni se totiž objevili dokonce odpůrci s transparenty hlásajícími, že je expremiér bývalým příslušníkem StB. To se pár dalším lidem nelíbilo.

„Tlačili se nám do intimní zóny, strkali se, zastrašovali, zlámali dva transparenty,“ uvedl jeden z účastníků. Celý incident se pak objevil i na sociální síti. I v tomto případě zasahovala policie. „V této věci jsme neměli nic oznámeno, dozvěděli jsme se o ní až prostřednictvím sociálních sítí. Kolegové věc zaevidovali a nyní budou zjišťovat, zda-li i zde nedošlo k případnému protiprávnímu jednání či nikoliv,“ potvrdila mluvčí.

Babiš si z toho nic nedělá

K dalším problémům došlo v Nymburku, kde kousek od Babišova stolku na podepisování knih postávala skupinka odpůrců a jeden z nich pískal na píšťalku. Vyprovokoval sice podle Seznam Zpráv jednoho z důchodců, k žádné potyčce ale kromě pár nemilých slov nedošlo.

V Náchodě pak lidé přivítali politika například pokřikem „Babiše do koše“, ty ovšem velmi rychle uzemnil jeden z podpůrců slovy: „Co dokázala tahle spodina? On alespoň něco udělal.“ Kritiky lidí se očividně politik nebojí, jak dokázal i v krátkém rozhovoru na TikToku.

@fabulacejanaspacka Celý rozhovor na profilu ♻️ (Youtube) #andrejbabis #bodypositivity #fun ♬ original sound – Jan Špaček

V něm se dozvěděl, že má postavu hrušky, což není úplně lichotivé. S mávnutím ruky ale Babiš v odpověď prohlásil jediné: „Mám to po mamince. A naštěstí se nikde nemusím promenádovat v plavkách, to bych pak neměl voliče.“

Na svém facebooku pak sdílel fotografii, u které poděkoval lidem za to, že přišli. A to, kdo mu přišel popřát štěstí, a kdo ho naopak dorazil vypískat, neřešil.

Zdroj: iDNES, Novinky, Echo24, Seznam zprávy, Facebook, Twitter, TikTok

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články