Bára Basiková poslala k šípku jednoho ze svých kolegů, který se politicky angažoval

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bara basikova
Zdroj: Profimedia

Své politické názory nikdy veřejně neprojevoval a raději se od tohoto tématu držel dál. Jenže před několika dny šokoval své fanoušky i kolegy, když se na internetu v jeho podání objevila nová hymna politické strany SPD. A Bára Basiková dala najevo svůj nesouhlas.

V písni zpěvák Petr Kolář vychvaluje české národní symboly, jako je státní vlajka, národnost a soudružnost. Podle webu ireport.cz ale své fanoušky nepřesvědčil, když řekl, že stranu Tomia Okamury rozhodně volit nebude.

„Lidi by si měli uvědomit, že jsem hudebník a nazpíval jsem písničku, která mě zaujala, je líbivá a ukazuje moji lásku k vlasti. Nejsem politik a nemám s politikou nic společného. SPD volit nebudu, ani nejsem její tváří,“ řekl Kolář pro Super.

Nejspíš přijde o celou řadu fanoušků

Ačkoli se Petr Kolář brání a tvrdí, že je na svůj výkon hrdý, nicméně to politicky vůbec nic neznamená, vypadá to, že fanoušci na to mají svůj názor. Podle všeho si to u mnohých pokazil a na jeho příští koncert jich celá řada nedorazí.

„Měla jsem vás ráda, Petře. SPD je populistický odpad. Jakákoliv spolupráce s SPD je špatná,“ napsala jedna z fanynek na Kolářův instagram. „Tohle rozhodnutí bylo špatné, velmi špatné. Přestávám poslouchat vaše písně,“ dodala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bára Basiková (@barabasikova.cz)

„Klesl u nás hodně hluboko do hlubin dezinformačních dějin,“ tvrdí další komentář. Petr Kolář ale do médií uvedl, že už se více nebude k hymně vyjadřovat a podobné komentáře raději ignoruje.

Basiková se s ním rozloučila

Kromě Petrových fanoušků ani mnozí kolegové zpěváci nechápou, kam dal Kolář rozum. Na svém instagramu se k jeho činům vyjádřila například Bára Basiková, která napsala stručně a jasně: „Petře, čau. A pozdravuj SPD.“

„Chystala jsem se ti zavolat… Tak už vím..,“ připsala pod její příspěvek komentář zpěvačka Leona Machálková. Neudržela se ani Iva Pazderková, která Petrovi vzkázala: „Wow. Tohle nemůžeš myslet vážně.“

Negativních komentářů je všude plno, a ačkoli se možná najde pár jedinců, kteří Petra podporují, vypadá to, že si svým jednáním spíše zavařil. Jaký to bude mít asi vliv na jeho budoucí kariéru?

Zdroj: iReport, Super, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články