Bartoš se pustil do Babiše: Takhle nelze žít svobodný život. Opozice se čím dál tím víc bouří kvůli testování

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pirati bartos
Zdroj: Profimedia.cz

Šéf Pirátů Ivan Bartoš má problém s nedávným rozhodnutím premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO. Řekl také, že musí vláda objektivně obyvatele České republiky o všem a řádně informovat. Píše o tom web iDNES.cz.

Ve Sněmovně se podle všeho Ivan Bartoš neudržel a upřímně v tamních prostorách řekl, co si myslí o tom, že se od září nebudou hradit ze zdravotního pojištění testy na onemocnění covid-19: „To je faktický nátlak, to je špatný návrh.“

Počet neočkovaných seniorů je alarmující, míní Piráti

Pirátům totiž vadí především to, že ačkoliv k tomu má dojít za necelé dva měsíce, považují za velice alarmující fakt, že ještě mnoho lidí nad 65 let nedostalo dávku vakcíny. Podle nich by se mělo očkovat i více během víkendů. Sám navrhl, že by bylo možné očkovat i v lékárnách.

Pokud se v září budete chtít vydat za kulturou do kina, divadla, zaplavat si do bazénu nebo jet třeba do zahraničí, budete se muset otestovat. Ale už ze svého, informoval o tom na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Rada pro zdravotní rizika s tímto ustanovením vlády také souhlasila. „Nebude se to vztahovat na ty, kteří se nemohou očkovat, děti mladší 12 let a lidi, kteří se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů,“ uvedl Vojtěch.

Jak toto nové opatření týkající se bezplatného testování vidí koalice Spolu, se vyjádřil i poslanec občanských demokratů. „Na základní strategii očkovat se nebo testovat se nemá nic měnit,“ odvětil místopředseda strany Martin Kupka.

„Chceme zabránit plošným lockdownům,“ dodal Kupka. Podle jiných politických stran a koalic se jedná ze strany ministra zdravotnictví Vojtěcha o poněkud nešťastný krok k tomu, jak s celou situací okolo koronaviru zatočit.

Nikdo neví, co bude, oponuje opozice

„Nikdo neví, jaká bude situace v září,“ zareagovala značně podrážděně na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěch komunistická poslankyně Hana Aulická Jírovcová. I ona prohlásila, že to ze strany vlády bere jako nátlak vůči lidem, kteří se ještě nenaočkovali.

Pokud vás na testování ohledně onemocnění covid-19 pošle lékař nebo samotná hygiena, nemusíte se bát. V tomto případě to bude hrazené ze zdravotního pojištění. Vojtěch také řekl, že neví, jak to bude s lidmi, kteří se nemohou naočkovat ze zdravotních důvodů.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články