Bartoš šel po debatě s Babišem objímat stromy. Pomůže mu stejné gesto, jaké kdysi udělal Zeman, k vítězství?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ivan bartos
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Šéf Pirátů se osobně v předvolební debatě střetl přímo s premiérem Andrejem Babišem, se kterým se nemůže domluvit snad na ničem. Po debatě pak vyrazil do přírody objímat stromy.

Kromě Babiše debatoval také s Janem Hamáčkem a Marianem Jurečkou. Debata proběhla na téma pandemie koronaviru, které je ožehavé i bez těchto protivníků ve volbách.

Babiš a Bartoš si jdou po krku už dlouho

Bartoš se vydal do lesa bezprostředně po debatě s Babišem. Nechal se zvěčnit u stromu, který objímal, a nezapomněl k fotografii připsat, že si tuto scénku nemohl odpustit. Stejně objímal strom také Miloš Zeman, který tak upozorňoval na jednu lidskou vlastnost.

Důvěřivost tenkrát v roce 2012 popsal Zeman jako nejlepší a zároveň nejhorší vlastnost obyvatel České republiky. Jeho předvolební videoklip měl tenkrát pod palcem Filip Renč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivan Bartoš (@pirativanbartos)

Bartoš se druhý den po debatě vrátil také do svého rodného Jablonce nad Nisou, kde rozjímal u přehrady. Na svém facebooku následně uvedl, že v Jablonci zůstal do svých 19 let, než se rozhodl odejít na vysokou školu do Prahy.

Navštívil některé staré známé a také vzpomínal na své dětství. „Jablonecká přehrada je místo, ke které se, jak věřím, váže mnoho vzpomínek každého Jablonečáka,“ rozepsal se před fanoušky.

„V dětství jsme tam trávili s rodiči na dece léto, přes dospívání nás vyhazovali z hráze, kde jsme přes zákaz skákali z věžičky do vody, nebo posedávali na Studentský či ve Slunečních lázních. Miluju celou zemi, ale Jablonec budu mít v srdci navždy,“ rozněžnil se politik.

Ohledně pandemie se neshodnou téměř na ničem

To, že jsou s Babišem na kordy, ví už celá republika. Ve středeční diskuzi to mezi nimi jiskřilo více než dost. V debatě zaznělo několik slovních spojení, které v minulosti Babiš vypustil z úst, jako že je Česko „best in covid“, a přitom tu máme na 30 tisíc mrtvých.

Piráti chtějí do Česka vrátit budoucnost. Mezi tu patří například robotizace. „Investice do robotizace, digitalizace a vědy a výzkumu obecně je jeden ze způsobů, jak vrátit téhle zemi budoucnost. Naše ekonomika momentálně patří k těm nejpomalejším v Evropě. Musíme ji zase dostat na evropskou špičku,“ uvedl ve videu na facebooku Bartoš.

„Bez chytrých investic a spolupráce se soukromým sektorem to nepůjde. Proto jsme představili plán Bilion pro budoucnost, kterým chceme z České republiky udělat mozkovnu Evropy.“ Ne všichni s jeho vizí souhlasí, což se ukázalo v komentářích.

Zdroj: Facebook Ivana Bartoše, Instagram

Autor: Raina TomanováSouvisející články