Peková: Přestaňte se všichni trapně bát, že chytíte nějaký virus. Budete mít maximálně nudli u nosu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ockovani
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Soňa Peková je molekulární genetička, která se netají svými názory ohledně koronavirové situace. Podle ní je totiž mutace delta nejméně nebezpečná.

Peková by postupovala rozhodně jinak než premiér Andrej Babiš. Delta podle ní udělá jen „nudli u nosu a je třeba přestat se trapně bát o svůj život, zemřít můžete i ve výtahu“. Nedávno se dokonce rozhodla kandidovat do Sněmovny. Svěřila se také, proč lituje svých předchozích názorů ohledně covidu-19.

Peková by všechno vrátila do starých kolejí, jako to bylo před koronavirem

„Okamžitě bych vrátila vše do starých kolejí. Žádné sociální distance, žádné roušky, všichni zpět do školy, do práce. Přestat se bát o svůj život úplně trapně, že umřu na nějaký virus. Stejně tak mohu umřít ve výtahu, když jedu do 11. patra,“ řekla otevřeně Peková pro CNN Prima NEWS.

Současná mutace koronaviru podle ní není nebezpečná, rozhodně méně, než tomu bylo loni na podzim, kdy se musely zavřít školy a spousta lidí zůstala doma na home office. Podle jejích slov se tato verze nemoci projevuje jen nudlí u nosu, tedy stejně jako obyčejné nachlazení nebo počátek chřipky.

„Na podzim byly opravdu dva dramatické kmeny, které to tu vymydlily. Nechci to znevažovat. Ale delta, která je tu teď a kvůli které pokračuje drakoniáda, která začala, tak si ji vůbec nezaslouží. Skutečně se projevuje tím, že lidé mají rýmu,“ uznala genetička.

Všichni zpátky do práce a do škol, chce Peková

„To není žádný důvod pro to, aby se společensky nebo ekonomicky likvidovala společnost,“ nesouhlasí Peková s nařízeními, které vláda neustále vydává. Zrušila by tak roušky i respirátory a všechny by nahnala do práce a škol.

Peková se rozhodla také kandidovat do Sněmovny, přiznala, že lituje svých názorů ohledně koronaviru, zejména toho, když uvedla, že do Vánoc tady s námi už covid-19 nebude. Některé její názory vyznívají drsně. Například její slova o tom, že „nikdo z nás neumře zdravý“, možná zvedla obyvatele ze židlí.

Genetička je se svými názory známá po celé republice. Nelíbí se jí, že se lidé nechávají očkovat, sama jde proti tomu. Očkování ale podle dat funguje a případů ubývá. Jak bude vypadat letošní podzim, nikdo netuší, ale očekává se, že počty nakažených nebudou v takovém počtu jako loni.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články