Mikrobioložka varuje: Očkování je nebezpečné a politici zblbli i naše děti. Co dalšího řekla?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
laborator covid
Zdroj: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Podle mikrobioložky Soni Pekové je koronavirus podvod, který vznikl v laboratoři. Dospělí, ale koneckonců i děti, přišli o svou svobodu a nechali se podle jejích slov „zblbnout politickými faktory“. Řekla to pro CNN Prima NEWS.

O vakcinaci tvrdí, že je absurdní. A říká to i přesto, že Velká Británie nebo Izrael, kde je naočkovaných velmi mnoho lidí, hlásí, že očkování funguje. Z jakého důvodu je Peková přesvědčena, že je virus uměle vytvořený?

Všechno ukazuje na to, že virus je z laboratoře, tvrdí Peková

„Koronavirus má strašně moc chyb, což jsou ty různé mutace a vlny. Odlišné chování je bezprecedentní a nemá předchůdce v humánní ani veterinární mikrobiologii. Všechno ukazuje, že koronavirus je laboratorního původu,“ začala Peková o své teorii.

„Když pracoviště ve Wu-chanu publikovalo své poznatky, všimla jsem si oblasti, která je netopýřím virům vzdálená. Byl tam genom, který klastroval do jedné skupiny ze SARS virů, které jsou s největší pravděpodobností laboratorní. Tento genom následně Čína zapřela,“ tvrdí mikrobioložka.

Podle jejího názoru se koronavirus rozšiřuje a mutuje tak rychle, že není možné, aby byl přírodního původu. „Viry se nepěstují jako ředkvičky. Pěstují se proto, že s nimi člověk chce něco konkrétního dělat. Nechci na někoho ukazovat prstem. Mým cílem je, aby se tato environmentální katastrofa neopakovala.“

Prymula a WHO její názory nesdílí

Už na podzim loňského roku se k situaci ohledně koronaviru a jeho původu vyjádřil bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula: „Je téměř jisté, že přišel z laboratoře v Číně. Ne že by tam byl uměle vyroben, nicméně unikl, protože tam se běžně prováděly různé výzkumy, které vycházely z přírodních rezervoárů. To znamená z různých netopýrů a podobně. Na modelovém zvířeti se ten virus zřejmě dostal ven, dostal se na trh a začala celosvětová katastrofa,“ vyjmenoval. A vědci z WHO přinesli hned několik teorií o původu onemocnění. Nakonec je ve studii popsaný výsledek jejich průzkumu.

„Přímý přenos z netopýra na člověka vyhodnotili odborníci jako pravděpodobný. Možný, ale nikoliv pravděpodobný je pak podle expertů scénář, že se virus do Číny dostal s dodávkou mražených potravin. Ve všech oblastech vyjma hypotézy týkající se úniku z laboratoře navrhl kolektiv autorů další zkoumání.“

Pandemie je podle Pekové možnost, jak s obyvateli manipulovat. Společnost se nechala oblbnout a zapomněla na zdravý rozum, který šel v tomto případě do pozadí. „Doufám, že za to bude někdo hnán k zodpovědnosti. Po očkování hlásí úmrtí a nežádoucí účinky, dříve se v podobných situacích vakcíny nebo léky ihned stahovaly,“ netají se rozhořčením Peková.

O zdraví lidí podle ní nejde, vakcinace je věc hlavně politická. Nově vyvinuté vakcíny jsou podle české mikrobioložky rychlokvašky. Nelíbí se jí rychlost, se kterou byly vyrobené. „To, že mě bolí ruka po vpichu, bych neřešila. Musíme se zabývat tím, co bude za několik let. Vždyť lidé hlásí i neurologické problémy. Nevím, jak politik může říct, že je to bezpečné,“ tvrdí Peková, která názor rozhodně měnit nehodlá.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články