Lékař porovnal rentgenové snímky neočkovaných a očkovaných pacientů s covidem. Výsledek je děsivý

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
covid plice
Zdroj: Shutterstock

Doktor ukázal dva rentgenové snímky plic, které jsou na první pohled velmi odlišné. Zatímco na jednom jsou plíce očkovaného pacienta s covidem-19, na dalším je rentgen plic člověka, který se nakazil koronavirem a očkovaný není. Markantní rozdíl ukazuje ve svém článku deník Daily Mail.

Doktor Ghassan Kamel působí jako ředitel JIP v nemocnici SSM Health Saint Louis University v Missouri. Od propuknutí pandemie v březnu 2020 prošly jeho rukama tisíce lidí s covidem-19, jak informuje Daily Mail.

Lékař přinesl srovnání plic neočkovaného a očkovaného pacienta s tím, že oba se nakonec koronavirem nakazili. Jejich rentgenové snímky jsou přesto diametrálně odlišné.

Na snímku plic očkovaného člověka vidíme dostatek černého prostoru. To má jednoduché vysvětlení – tento člověk je schopný vdechnout velké množství vzduchu do plic.

Naopak nemocný člověk, který má na rentgenu plic prostor bílý, už takovou možnost nemá.

Tzv. plicní opacity, které symbolizuje právě bílá barva, znamenají, že dotyčný má plíce plné tekutiny, bakterií nebo buněk imunitního systému.

Takoví pacienti potřebují intenzivní péči. „Určitě by měli dostat minimálně kyslík, možná i ventilátor. U velkého množství pacientů je pravděpodobné, že je při životě budou držet jen stroje,“ řekl Kamel webu KSDK.

Doktor apeluje na lidi, aby nosili respirátor a nechali se očkovat. Dle něj totiž takoví pacienti zaznamenají mírnější průběh onemocnění a intenzivní péči zpravidla nepotřebují.

Argument, že je někomu ochrana úst nepříjemná, lékař neuznává. „Jestli vám vadí roušky, co teprve ventilátor,“ varoval.

Zdroj: Daily Mail

Autor: Marek SlaninaSouvisející články