Muž, kterému Babiš říká doktor Smrt, byl odhalen. Řekl, zda proti premiérovi zakročí

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
vladimir cerny
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý byl před nedávnem Andrejem Babišem označen za doktora Smrt. Podle Černého slov je totiž imunizace obyvatelstva a promořování lidí v České republice jediným způsobem, jak se bránit nemoci covid-19. Teď promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Podle Černého je hlavní zbraní, kterou proti nemoci máme, v současné době očkování. U mnoha lidí se projevily po očkování vedlejší účinky, kvůli kterým se celá řada jedinců vakcinace bojí. I tak je to ale podle bývalého náměstka jediná cesta.

Potom, co ho Babiš označil za Doktora Smrt, prohlásil Černý v rozhovoru pro CNN, že by v případě dalších narážek a stupňující se agrese hledal způsoby, jak se proti takovým urážkám bránit. Prozatím ho ale situace nechává chladným.

Každý má právo na svůj názor

V rozhovoru se Černý svěřil, že prozatím není třeba situaci nijak řešit. Dokud nepřesáhnou urážky určitou hranici, o nic nejde. „Nemám potřebu jakkoliv komentovat vyjádření pana premiéra. Každý má právo na svůj názor,“ řekl pro CNN Prima NEWS.

„Pokud by invektivy ze strany pana premiéra dosáhly určitého stupně, pak doufám, že český právní řád dává dostatek možností, jak se k podobným výrokům účinně postavit,“ dodal vzápětí. Podle všeho ale přezdívku doktor Smrt nebere jako něco, co by stálo za dohadování se se zákony.

I po jejím získání si totiž Černý trvá na svém, že pouze ti, kteří si projdou nemocí a získají si tak na ni imunitu, nebo budou naočkování, aby se s nemocí mohlo jejich tělo později vyrovnat, mají šanci s covidem bojovat. „Zastávám koncept přistupovat ke covid-19 jako k jiným infekčním chorobám – s jejich specifiky. Infekční choroby zde byly, jsou a vždy budou,“ vysvětlil Černý.

Vrchní promořovač

Kromě Andreje Babiše s některými názory Černého nesouhlasí ani jeho kolegové. Ti ho dokonce označili za vrchního promořovače. Média se proto zajímala, jaký má názor pro změnu na tuto přezdívku. Zda se bývalý náměstek jako Vrchní promořovač skutečně cítí.

„Jediná cesta ukončení šíření jakékoliv infekční choroby – při zjednodušení celé problematiky – je imunizace obyvatel vůči danému patogenu,“ vysvětlil. „Buď se, bohužel, nakazíte, případně nemoc proděláte, a v naprosté většině případů získáte imunitu, nebo je tou cestou očkování. Do té doby je třeba chránit rizikové jedince. Jiná možnost z biologického pohledu neexistuje. Pokud výše uvedené je definicí ‚promořovače‘, pak ano, cítím se tak,“ řekl.

Černý dodává, že pokud by něco mohl změnit z dob, kdy býval náměstkem, více by prosazoval povinné zavedení respirátorů ještě před velkou vlnou, po které vláda tento nový zákon konečně schválila.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články