Benefiční pivní festival Drink For Ukraine proběhne v sobotu v Praze. Koupí piva přispějete na dobrou věc

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
pivo
Zdroj: Shutterstock

V sobotu 4. června se brány Kongresového centra pro milovníky piva otevřou již v 11 hodin dopoledne a zavírat se budou až ve 23:00. Chuť k dobrému pivu podpoří i přilehlé stánky s občerstvením.

„Stále platí, že pivovarníci nejsou lhostejní k utrpení ostatních a chtějí pomáhat i tím, co umějí nejlépe,“ píše v tiskové zprávě spoluorganizátorka festivalu Karolína Chroustovská z pivovaru Chroust.

„Chtěli jsme festival uspořádat už na samotném začátku války, ale kapacity Kongresového centra byly tehdy potřeba na ubytování lidem prchajícím do Česka před násilím. Využili jsme proto první možný nový termín a akci pořádáme znovu: po dlouhých měsících utrpení, které musejí oběti války zažívat, je totiž pomoc potřeba možná ještě o něco více.“

Důraz i na ekologii

Festival se usídlí v přízemí Kongresového centra na zastávce pražského metra Vyšehrad a celá akce je pojatá jak charitativně, tak ekologicky. Točené pivo totiž nedostanete v plastovém kelímku, jak jsme na to vesměs zvyklí, ale ve skleněné nádobě o objemu 0,3 l. Zda bude sklenice zálohovaná, tisková zpráva sice neuvádí, je to ale více než pravděpodobné.

Pokud vás během dlouhého dne přepadne hlad, před Kongresovým centrem bude umístěno několik stánků a food trucků. Na menu budou například burgery, grilované maso, klobásy, hranolky a další festivalové klasiky. Také podstatnou část tržeb z jídla také obdrží sbírka SOS Ukrajina.

Pomáhají i velké pivovary

Minipivovary na akci darují desítky druhů piv a veškerý výtěžek z prodeje půjde na konto neziskové organizace Člověk v tísni, na pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. Součástí akce bude i dražba mimořádných pivních specialit, které pivovary na akci věnovaly.

Akce se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba a Člověka v tísni a s přispěním Plzeňského Prazdroje a Rodinného pivovaru Bernard, uvádí dále tisková zpráva.

Během dne také proběhne několik aukcí, jejichž předmětem budou lahve s vzácným pivem. Veškerý výtěžek i z těchto aukcí půjde na podporu Ukrajiny. Protože i pivo může pomáhat!

Seznam pivovarů a aktualizace ke konanému festivalu najdete na facebookových stránkách Drink For Ukraine.

Zdroj: Facebook, Drink For Ukraine

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články