Brutální vražda kvůli vile v Bubenči: Obviněnému byl zrušen výjimečný trest. Povíme vám, jak je to možné

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vrazda smrt
Zdroj: Valeriya Popova 22/Shutterstock

Tomáši Fialovi obvodní soud zrušil třiadvacetiletý trest vězení. Tomu čelil za dvojnásobnou vraždu s cílem získání vily v pražské Bubenči. Těla zavražděného páru nalezla policie ve vodní nádrži Švihov po několika měsících pátrání, případ tak z Prahy předali do Hradce Králové. Jak sdělily ČTK a Česká televize, v případu se objevily nové informace.

„Vrchní soud v Praze napadený rozsudek zrušil,“ uvedl mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Případ tak předali do Hradce Králové, protože podle obžaloby se vražda měla stát ve vesnici Velká Paseka na Havlíčkobrodsku.

Policie totiž zjistila, že za vraždu může možná někdo jiný. „Pětadvacetiletý Fiala a o rok starší Nehyba chtěli podle obžaloby získat historickou vilu v hodnotě přesahující 20 milionů korun, kterou vlastnila později zavražděná seniorka,“ píše Česká televize.

Byla to opravdu brutální vražda

Fiala podle dostupných zdrojů měl kupní smlouvu zfalšovat a počátkem června roku 2019 starší ženu, majitelku nemovitosti, společně s jejím druhem odvézt na pronajatou chatu. Podle žalobců tam postarší pár zabil, zatížil závažím a hodil přes most do vody.

Že se jednalo o čistě brutální útok, potvrdila i následná pitva. „Muž měl sečné rány na hlavě, roztříštěnou lebku a pohmožděný mozek. Přesnou příčinu úmrtí ženy se nepodařilo určit, seniorka se zřejmě utopila,“ informuje Česká televize.

Fiala byl student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Z počátku při výpovědích přiznal, že zabil sedmapadesátiletého muže pohrabáčem, ale údajně jen v sebeobraně. Protože před tím měl napadnout a zabít svou o patnáct let starší družku.

Přitom později řekl, že u žádné vraždy nebyl. Což si protiřečil. „Připustil, že společně s Nehybou sjednávali s mužem a ženou koupi vily a že se s nimi kvůli doladění detailů dohody setkal na chatě ve Velké Pasece nedaleko jeho bydliště v Ledči nad Sázavou,“ uvádí zdroj.

Verzí má obviněný několik

Fiala má několik verzí celého případu. Podle té poslední ale tvrdil, že z místa činu odešel poté, co se pár začal hádat. Protože si tam však zapomněl svou tašku, ve večerních hodinách se tam vrátil. Když tam dorazil, viděl dva muže, jak tahají bezvládné tělo mrtvé ženy.

„Nehyba se hájil tím, že nechtěl nikoho podvést – vilu hodlal koupit a o vraždě nevěděl. Partner ženy údajně Fialu s Nehybou na jaře 2019 kontaktoval s tím, že je ochotný obchod za provizi zprostředkovat, a kvůli svým dluhům údajně souhlasil s tím, že mladíci za vilu zaplatí pouze 2,5 milionu korun. V době vraždy byl Nehyba v zahraničí,“ stojí dále ve zprávě.

Oba mladíci podle vyšetřovatelů měli odjet autem po mrtvém páru do Maďarska. A pak se měli pokusit přepsat vilu v kanastru nemovitostí na sebe. V případu jsou ale stále nejasnosti, a musíme si tak na pravdu ještě počkat.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články