Budeme mít veselého prezidenta? Michael Kocáb řekl, jak by vládl jako hlava státu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
michael kocab
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Jestli se některá česká kapela dá označit za kultovní, je to Pražský výběr. Na české scéně se pohybuje již 40 let a navíc nikdy nezměnila své složení. Michael Kocáb, který se již dříve angažoval jako politik, nyní prohlásil, že by se rád ucházel o post prezidenta republiky. 

Jak uvedla stanice CNN Prima NEWS, zároveň by nikdy neodešel z kapely, kdyby opravdu zvítězil.

V kapele je každý sám za sebe, Kocáb prosazuje svobodu

Pražský výběr je velmi zvláštní kapela. Hraje v ní hlavní roli svoboda, každý člen je v ní sám za sebe. Nikdy nevytvořili společnou image, i tady všichni hrají za sebe a každý si může zpívat, co sám chce.

Fanoušků má kapela celou řadu, i mezi ženami. Ačkoliv nikdy nenapsali ani nezahráli žádnou píseň o lásce nebo romantice. „Nikdy jsme neměli love songy. To, že se děvčata sjíždějí na Lucii z dalekého okolí, chápu. U nás ale není jediná písnička o lásce,“ prozradil Michal Pavlíček, který je v kapele kytaristou.

Pavlíček ale ve svém životě lásku má, je spokojený vedle své partnerky Karolíny a je šťastný. „Navíc jsem pořád obklopený rodinou, Míša se mi stará o koncerty, Honzík o kytary, Matyáš se ještě pořád mazlí,“ řekl Pavlíček.

Do kampaně by Kocáb zapojil celou kapelu

Michael Kocáb oproti svému kolegovi žije sám. Už na jaře pronesl, že by rád kandidoval na prezidenta republiky. Co by se ale stalo, pokud by se jím opravdu stal? Zůstal by v kapele, a působil zároveň jako prezident?

„Samozřejmě, byla by to základní věc. Do národa je potřeba napumpovat víc dobré nálady. Muzika není samospásná, ale lidé by měli veselého prezidenta, hrálo by se, tancovalo,“ netajil své plány Kocáb.

Do kampaně by zapojil celou kapelu. „Politici slibují hory, doly a nic z toho nesplní. Nebyly by to asi rockový písničky, ty jsou na kampaň moc drsné. Spíš písničky Stáří nebo Penzion a mezitím by se mluvilo. Takovou kampaň bych udělal, a kdyby to nevyšlo, řekl bych si, že jsem si alespoň zahrál,“ uvedl zpěvák.

Pavlíček na to konto uvedl, že by bylo fajn mít pana prezidenta pod kontrolou. Prezidentské volby budou na programu v roce 2023, a je tak ještě spoustu času vymyslet kampaň, která bude mít úspěch.

Autor: Raina TomanováSouvisející články