Byl odhalen gang výrobců pervitinu. Jeho vařením si vydělal i na luxusní jachty

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
varna pervitinu
Zdroj: Shutterstock

Policie dopadla gang šesti výrobců pervitinu, kteří ho prodávali v Praze, ve středních a jižních Čechách. Za peníze, které výrobou a prodejem utržili, si vydělali na luxusní dovolené, drahá auta, domy i jachtu. Píší o tom České noviny.

Koncem května se policii povedl skutečně vydařený lov. Zatkla šest lidí, kterým se pravděpodobně podařilo vyrobit přibližně 60 kilogramů vysoce kvalitního pervitinu, za který si vydělali dohromady 60 milionů korun.

Hrozí jim až 18 let za mřížemi

Všech šest členů bylo obviněno z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Pět z nich již soud poslal do vazby a hrozí jim až osmnáct let vězení.

„Skupina byla schopna v průběhu noci na jeden var uvařit až půl kila vysoce kvalitního produktu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský na policejním webu.

Každý člen skupiny měl prý jasně danou činnost, které se věnoval. Měli též předem určený podíl ze zisku a každý z nich musel prodat jasně stanovené množství drogy.

Do zatčení si žili jako králové

Vydělané peníze utráceli za dovolené například v Karibiku, Malajsii, za nemovitosti, auta nebo sexuální služby. Teď ale spadla klec a za „pohádkový život“ budou nyní pravděpodobně těžce pykat.

Kriminalisté z jižních Čech a Prahy spolupracovali se členy zásahové jednotky a gang zadrželi ve chvíli, kdy hlavní organizátor dokončil poslední fázi výroby pervitinu. Přesně na tuto chvíli policie čekala. Jeden z mužů byl ozbrojen brokovnicí.

Varna byla i na jachtě

Při domovních prohlídkách našla policie kompletní laboratoř na výrobu „perníku“, více než dva a půl kilogramů drog a více než dvacet kilogramů přípravků potřebných pro výrobu. Nemluvě o téměř dvou a půl milionech korun v různých měnách.

Laboratoř měli mimo jiné také na jachtě, která byla v jejich vlastnictví. V jachtě nechyběl ani otvor směřující přímo do vody, kterým se chtěli v případě potřeby zbavit všech důkazních materiálů.

V místě, kde je však nakonec policie dopadla, žádný takový únikový otvor neměli.

Autor: Julie BordášováSouvisející články