Čeká nás letní víkend. Počasí bude vybízet ke koupání i výletům

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi vikend
Zdroj: Fotokostic / Shutterstock.com

Konečně je tu zase pěkné počasí, které můžete využít k výletování nebo koupání u bazénu. Po několika deštivých dnech se můžete těšit na teploty atakující tropickou třicítku.

I při vyšších teplotách si ale dávejte pozor na přívalové deště nebo bouřky, které mohou zavítat do některých částí republiky. Objevit se může také mlha, a to hlavně v brzkých ranních hodinách. Teploty se na Moravě dostanou až na 29 stupňů.

Do konce týdne bude hlavně polojasno

„Převažovat bude polojasno až oblačno a hlavně v odpoledních hodinách se vyskytnou místní přeháňky nebo bouřky. Přívalový déšť, který bude bouřky doprovázet, může zejména v oblastech s vysokým nasycením půdy způsobovat problémy,“ uvádí na facebooku ČHMÚ.

„Teploty budou vyšší než včera, vystoupí většinou na 24 až 28 °C, ale hlavně na severozápadě Čech a na jihu Moravy se pravděpodobně dočkáme i 29 °C,“ upozorňují meteorologové při předpovědi na čtvrtek.

Na horách bude kolem dvaceti stupňů až do konce týdne. V pátek bude polojasno až skoro jasno, postupně se během dne obloha zatáhne. Přes den se pak objeví přeháňky nebo bouřky, nejnižší teploty v noci budou mezi 17 až 13 stupni Celsia.

Poslední prázdninový víkend láká k výletům

Přes den ale bude velmi příjemných 25 až 29 stupňů, během dne bude foukat jen proměnlivý vítr. Ten může v bouřkách zesilovat. V sobotu už bude oblačno až polojasno, postupně místy déšť nebo dešťové přeháňky.

V noci budou teploty mezi 18 až 14 stupni, nejvyšší denní se vyšplhají na 25 až 29 stupňů Celsia. Na západě republiky bude pouze 22 až 26 stupňů. Na neděli meteorologové slibují oblačnou oblohu, kterou doprovodí déšť nebo přeháňky.

V noci teploty klesnou na 18 až 14 stupňů, přes den vystoupají na 21 až 25 stupňů, ale na jihu Moravy může být až letních 27 stupňů Celsia. Vát bude pouze slabý vítr, který bude mít sílu 2 až 6 m/s. Poslední prázdninový víkend tak bude ideální k výletům.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články