Česká pošta uzavře 300 poboček. Takhle se nedá zacházet s lidmi, kritizuje Vildumetzová a veřejnost jí dává za pravdu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ceska posta
Zdroj: Profimedia

Česká pošta musí urychleně začít s transformačními kroky, jinak jí ke konci tohoto roku hrozí insolvence. Toto varování uvedl již začátkem března ministr vnitra Vít Rakušan. Úřad chce zrušit až 300 poboček ČP, Rakušan přitom z problémů viní předešlou vládu.

V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se právě ministr vnitra střetl s Janou Mračkovou Vildumetzovou za ANO, která kritizovala postup vlády. V ČR má zmizet 300 poboček, ministerstvo vnitra ale podle jejích slov nijak nekomunikovalo s obcemi, nikdo tak neví, kde vlastně ke zrušení pošt dojde.

Takhle se nedá zacházet s lidmi

„Chtěla bych vidět, jak by se panu ministrovi líbilo, kdyby mu pak v červnu někdo oznámil, že je bez zaměstnání. Takhle se přece nedá zacházet s lidmi,“ uvedla Vildumetzová. Rakušan její kritiku ale odmítl. Uvedl, že za problémem stojí především předchozí vláda Andreje Babiše.

„V době vaší vlády hnutí ANO skončilo na dlažbě – jak vy expresivně říkáte – 6 200 zaměstnanců. Chtěl bych vysvětlit tohle: nevedlo to k žádnému efektu, pošta se nezlepšila. Buď Česká pošta přežije, nebo ne. Já garantuju, že ano. Bude navíc poskytovat lepší služby. Dostaneme ji z problémů,“ řekl ve vysílání.

Podle serveru e15 slíbil, že během několika týdnů vláda oznámí, kterých poboček se uzavření týká. ČTK pak doplňuje, že se situací bude tento týden ve středu kabinet zabývat na svém jednání.

V rozhovoru pro Seznam Zprávy ale generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán připustil, že by se redukce měla týkat spíše malých měst, nikoli pak vesnic.

Na poštách to bude vypadat jenom hůř

Jana Mračková Vildumetzová se k situaci rozčílila i na své sociální síti. „Nechápu, jak může pan Rakušan nosit na klopě odznáček Starostů, když se starosty reálně vůbec nekomunikuje a nebojuje za ně,“ uvedla.

Její slova podporují i uživatelé v komentářích, podle kterých opravdu není jednání vlády se zaměstnanci pošty spravedlivé. Kroky kabinetu se ale lidem nelíbí i z dalších důvodů. „Jak to asi bude na těch poštách vypadat? Už teď člověk vystojí ve frontě důlek,“ uvádí paní Hana.

Pod dalším příspěvkem si pak uživatelka Helena postěžovala, že propuštěni budou lidé za přepážkou, ale management, který za špatný provoz pošty a jejích služeb může, zůstane pěkně v teple. „No prostě klasika, papalášstvo si rybník nevypustí. V případě nouze se budu těšit, že pan generální sedne za přepážku a bude nápomocen,“ napsala.

Zdroj: CNN Prima NEWS, ČTK, e15, Facebook, Seznam Zprávy

Autor: Shani MaiováSouvisející články