Česká televize představila vánoční program. Těšit se můžete na novou pohádku Karla Janáka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
nada kovainkova iva janzurova daniela kolarova
Zdroj: Profimedia

Vánoce se nezadržitelně blíží. Svátky klidu a míru nejsou jenom o štědrovečerní večeři a rozdávání dárků, ale také o rodinné pohodě, kterou si můžete užívat společně s rodiči i sourozenci třeba u nějaké té pohádky či vánočního filmu. Také už se těšíte na své oblíbené snímky?

Některé české pohádky se kvůli své oblíbenosti vysílají pravidelně, stejně tomu je i u zahraničních filmů nebo animovaných snímků pro děti. Ale každý rok se také můžete těšit na něco nového, co jistě vykouzlí úsměv na tváři celé rodině. Letos toho bude navíc opravdu hodně.

Česká televize před nedávnem nastínila, na co se letos mohou diváci v době vánočních svátků těšit. A málo toho rozhodně nebude. Jedním z největších lákadel by podle všeho měla být nová pohádka režiséra Karla Janáka s názvem Jak si nevzít princeznu.

Humor, napětí i láska

Nová vánoční pohádka potěší jak diváky, kteří mají rádi novodobé mladé herce, tak i ty, kteří rádi vidí v televizi dlouholeté známé tváře. Zatímco hlavní role si zahrají Marek Adamczyk a Anna Fialová, tři sudičky, které jsou pro děj velmi důležité, ztvární Iva Janžurová, Daniela Kolářová a Naďa Konvalinková.

„Jak si nevzít princeznu má originální zápletku, a přitom je to pohádka se vším všudy – je v ní humor, napětí i láska. A navíc pohádkové herecké obsazení,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Pohádky jsou obecně především o Vánocích oblíbeným televizním pořadem.

iva janzurova jirina bohdalova daniela kolarova nada konvalinkova marek adamczyk karel janak

Zdroj: Profimedia

Je tomu tak i proto, že se sejde celá rodina a společně se pobaví u příběhu, který vtáhne do děje jak děti, tak i dospělé. Není už dávno pravda, že jsou pohádky jen pro malé. České filmy jsou natočeny vždy tak, aby zaujaly všechny členy rodiny a dopomohly navázat tu správnou vánoční atmosféru.

Dočkáte se i staré klasiky

Kromě nové pohádky se samozřejmě diváci dočkají i starších snímků, které mají rádi, a díky velké sledovanosti se je ČT pravidelně rozhoduje vysílat znova a znova. Mezi ty patří třeba Tři oříšky pro Popelku nebo oba díly Anděla Páně.

A konec roku pak bude ve znamení zábavních pořadů plných humoru, díky kterým, doufejme, vstoupí většina z nás do nového roku s úsměvem na rtech. ČT nabídne například jubilejní stý díl pořadu Zázraky přírody a Karel Šíp si zase připraví speciální díl své Všechnopárty.

Rozhodně se bude na co těšit a není se třeba bát toho, že by na Vánoce v televizi nic nebylo. Takže ráno zapněte dětem televizi, ať máte možnost připravit jim překvapení pod stromečkem, a po rozdávání dárků si užijte společnou pohádku, která pobaví celou rodinu.

Zdroj: Profimedia

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články