Český rozhlas otevře své brány. Slaví 99 let pravidelného vysílání

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
cesky rozhlas
Zdroj: Ham / CNC / Profimedia

Oslavy probíhají v sobotu 14. května ve všech sídlech Českého rozhlasu napříč Českou republikou, tedy i ve všech regionálních studiích. Největší sláva bude ale v Praze.

Narozeninový den začne komentovanou prohlídkou rozhlasového komplexu, slibuje iRozhlas. Rozhodně se ale nejedná o krátkou vycházku. Rozhlas je obrovský komplex několika budov a studií. Ta nejslavnější se nachází na adrese Vinohradská 12 a zde bude komentovaná prohlídka končit.

„Jejich (návštěvníků) kroky povedou studiovým domem, kde se ve studiu 2R2 dozvědí nejrůznější zajímavosti z technického zákulisí a distribuce signálu, bez kterých by vysílání, jak je zná laická veřejnost, nebylo možné,“ uvádí na svých stránkách Český rozhlas.

Výpravou za poznáním ale program zdaleka nekončí. Pro návštěvníky je připraven bohatý hudební a kulturní program, skvělé jídlo a počítá se i s mnoha akcemi pro děti. Budou také zřízeny dvě scény, malá a velká, v nedalekých Riegrových sadech. Zazpívají zde například Jaroslav Uhlíř, Adam Mišík, Bára Poláková, Ben Cristovao, kapela Queenie a ještě mnoho dalších.

Nejen v Praze se slaví

Oslavy se konají i v regionálních studiích. Návštěvníci se mohou podívat do vysílacích prostor Českého rozhlasu v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Karlových Varech, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a v Plzni. Otevřou se i dveře Českého rozhlasu Region, Sever, Vysočina a Zlín.

Všude je připraven speciální narozeninový program v podobě koncertů, komentovaných prohlídek, workshopů, tanečních vystoupení regionálních umělců a souborů a také se nezapomíná na zábavu pro ty nejmenší posluchače.

„Na sobotu nemáme plány, takže se pravděpodobně půjdeme s dětmi do budovy podívat. Přece jen se taková příležitost nenaskytne každý den,“ sdělila pro Přehledně24 Pavlína, maminka tří dětí z pražských Stodůlek.

Zdroj: Český rozhlas

Autor: Veronika HolcováSouvisející články