Chcípni, ty ropucho, řekl útočník z Bělehradské u soudu. Co dalšího prohlásil, vám hlava nevezme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
utok urad prace
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek poslal soud do vazby šestašedesátiletého muže, kterého policie viní z vraždy úřednice z úřadu práce. Podle informací má čelit dalším obviněním z několika trestných činů. Při převozu se ale rozhodl, že se nebude chovat slušně.

Panují totiž podle všeho obavy, že by se útočník na svobodě mohl pokusit o útěk nebo že by ve svém brutálním běsnění mohl i nadále pokračovat. Novinářům to po skončení vazebního zasedání sdělila sama mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová.

Ve čtvrtek ráno obviněného staršího muže převezla ozbrojená policejní eskorta s majáky k soudu. Jenže místo vzorného chování nebo pouhého ignorování dění kolem sebe se rozhodl, že všem řekne, co si o nich skutečně myslí.

Slovně zaútočil na státní zástupkyni

Obětí jeho slovního útoku se stala i státní zástupkyně. „Chcípni, ty ropucho,“ reagoval na uvalení vazby. Zároveň při procesu vypověděl, že vraždy úřednice v žádném případě nelituje.

Muže policisté zadrželi v centru Prahy jen pár hodin po útoku v budově úřadu práce. V době zatýkání u sebe měl nelegálně drženou střelnou zbraň. Pozdější prohledávání odhalilo, že v autě měl ještě po domácku vyrobenou brokovnici.

Policisté podali informaci, že se muž ve středu ke všem činům přiznal. Policie ho nespojuje ale jen s útokem v Bělehradské ulici, kde došlo ke střelbě na ženu, ale i s dalším případem, ve kterém by mohl sehrát také hlavní roli.

Muže obviňují z více činů

Policie muže ještě spojuje s možným útokem na ženu ve Středočeském kraji, kdy ji útočník poleptal kyselinou, ale i s výbuchem nástražného systému a zraněním policisty v bytě v pražské Libni, který policie kvalifikovala jako pokus o vraždu.

Podle všech dostupných informací je více než jisté, že muž ve zvlášť závazných zločinech chtěl i nadále pokračovat a nic by ho nezastavilo.

Motivem k jeho běsnění měla být křivda a neopětovaná láska. Zastřelené úřednici vyhrožoval už v roce 2016. Neúspěšně totiž žádal o podporu v nezaměstnanosti.

Zdroj: ČTK

Autor: Ivan GlaserSouvisející články