Flegr se stal terčem napadení. Dost netradičně si to však s útočníkem vyřídil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jaroslav flegr
Zdroj: Profimedia.cz

Rozzlobený muž v neděli napadl známého evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra. Z celého incidentu si odnesl pár modřin a dost netypickým způsobem si to s útočníkem, dle svých slov, vyjasnil. Napsal to na svém facebooku.

Jaroslav Flegr je známý především díky osvětě v rámci koronaviru. Zatímco někteří jeho názory vítají a chválí ho, najdou se i tací, kteří s ním nesouhlasí.

A s jedním takovým se podle vlastních slov Flegr setkal. Muž měl vyběhnout z auta a pokusit se ho prohodit plotem. Podle parazitologa za útokem mohl stát výrok vicepremiéra Jana Hamáčka o mrazácích na mrtvoly v ulicích.

Co jsem řekl, jsem i odvolal, míní Flegr

„Mrazáky v ulicích jsou pochopitelně blbost, netuším, co by tam dělaly. Mrazáky, přesněji řečeno mrazírenská auta, stály v mnoha evropských a amerických městech za budovami nemocnic, protože nemocniční márnice se v kritických dnech epidemie rychle přeplnily,“ vysvětluje Flegr.

A dodává na svou obhajobu: „Tak to patrně myslel Hamáček, a tak jsem to určitě myslel já – s redaktorem (Danielem Stachem z ČT) jsme se v tu chvíli bavili o možnosti kolapsu nemocnic. A asi dva dny nato v rozhovoru, tuším, pro DVTV jsem dokonce svá slova odvolal.“

„Toho pána jsem nakonec ukecal, takže se to obešlo s pár odřeninami a potlučenou kamerou. Na místě bylo taky dost svědků. Ale příště by to mohlo dopadnout hůř. Takže mi asi nezbývá, než svůj pokřivený obraz začít alespoň trochu řešit,“ mluvil na svou kočku. Sám nevyloučil, že nenávistné komentáře začne mazat a blokovat.

Za můj negativní obraz mohou novináři

Jaroslav Flegr se ale domnívá, že lidé nenávidí jeho samotného, jako spíše mediální obraz, který „vytvořili novináři a zejména autoři novinových titulků“. Píše o tom CNN Prima NEWS. Podle jeho slov prozatím negativní kampaň ignoroval, aktuálně je vše jinak a chce s tím něco udělat.

„V ušetřeném čase jsem se snažil vysvětlovat, co by se mělo a co by se nemělo dělat (a proč), abychom minimalizovali negativní dopady epidemie. Ale asi to byla chyba – terčem nenávisti zuřivců je sice mediální obraz Flegra, polámané kosti však budou bolet mne,“ napsal také na svůj facebook.

Na svém účtu na sociální síti dal i své dvanáctero rad pro léto. To zahrnuje pravidla, jak se mají lidé v tomto období chovat. Vybízí v něm k rychlému očkování, píše, aby se lidé vyhýbali hromadným akcím v prostorách, a hlavně aby se drželi v dobré fyzické i psychické kondici.

„Pandemie není důvodem k radosti, ale ani k panice! Zkuste napsat knihu, divadelní hru, složit písničku, malovat, rozjeďte novou zábavnou či vzdělávací stránku na internetu,“ ukončil svůj status na internetu s o něco veselejším nádechem.

Zdroj: facebook Jaroslava Flegra

Autor: Ivan GlaserSouvisející články