Comic-Con míří opět do Prahy. Na setkání příznivců sci-fi, fantasy a dalších žánrů míří i světové herecké hvězdy

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
comic con praha
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

Svátek sci-fi, fantasy a hororu proběhne v pražském O2 universu od 22. do 24. dubna. Těšit se můžete na spoustu známých herců, dabérů, komiksových tvůrců, spisovatelů i cosplayerů z Čech i ze zahraničí. 

Hraní a turnaje videoher a stolních her, fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, workshopy a soutěže, přednášky a prezentace, výstavy a koncert, prodej zboží pro fanoušky. Nejen na to lákají sociální sítě českého Comic-Conu.

Hvězdy popkultury

Letošní ročník bude opět plný slavných jmen. Účast potvrdil představitel krále Théodena z Pána prstenů Bernard Hill  nebo Loras Tyrell ze seriálu Hra o trůny v podání herce Finna Jonese. Ze série Fantastická zvířata přijedou asistentka Mloka Scamandera Bunty Victoria Yeates a představitel mladého Aberfortha Brumbála Richard Coyle. A těšit se můžete na mnoho dalších.

Ze zahraničních komiksových tvůrců dorazí třeba David Lloyd, Lee Sullivan, James O’Barr, Kevin J. Anderson nebo Stewart Kenneth Moore. Domácí scénu pak budou reprezentovat Petr Kopl, Nikkarin, Dan Černý a Alice Slavíčková.

„Vizuálně nejzajímavější je pro všechny návštěvníky jistě část týkající se kostýmů. Kromě toho, že na chodbách potkají nepřeberné množství cosplayerů, proběhne opět kostýmová soutěž PragoCosplay a nesoutěžní přehlídka dětských kostýmů. Při hodnocení soutěže nezáleží jen na kvalitě samotného kostýmu, ale i na celkovém hereckém ztvárnění vybrané postavy,“ uvedl programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Hodně drahý víkend

Vstupenky na akci jsou stále v prodeji. Setkání, fotografování a podepisování s herci se však platí zvlášť přes e-shop Comic-Conu. Lze zakoupit jednodenní vstupenku, ale i vstupenku na všechny tři dny.

Pokud se tedy chcete setkat se slavnými hosty, nechat si je podepsat či se s nimi vyfotit a nečekat v dlouhých frontách, musíte si připlatit. V tomto případě je k prodeji v limitovaném počtu VIP vstupenka na všechny tři dny.

Spolu s ní také získáte mimo jiné i přednostní vstupy do sálů, na podepisování a fotografování, vstup do VIP zóny a další. Focení i autogramy jsou také zpoplatněny. Počítejte tedy s tím, že pořádně provětráte peněženku.

Zdroje: Comic-Con, Novinky, Pražská drbna

Autor: Žaneta BoučkováSouvisející články