Dáda Patrasová odjela do nemocnice s hlavou od krve. Co se jí stalo?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dagmar patrasova
Zdroj: Profimedia

Ve středu přijela záchranná zdravotní služba před dům Dády Patrasové. Následně ji podle informací deníku Aha! s krvácejícím zraněním hlavy převezla do vinohradské nemocnice. Co přesně se v rodině oblíbené herečky a zpěvačky stalo?

Deníku Aha! to kromě několika přítomných svědků v nemocnici potvrdila i samotná záchranná služba. „Ve středu kolem sedmnácté hodiny jsme zasahovali ve Vlašimské ulici. Záchranářská posádka ošetřila pětašedesátiletou ženu s úrazem hlavy a obličeje a odvezla ji na chirurgii do vinohradské nemocnice,“ sdělila mluvčí Jana Poštová.

Její dcera Anička Slováčková, syn Felix Slováček junior, a dokonce i její manžel Felix Slováček se v celém případu rozhodli, že o ničem nebudou mluvit a médiím neposkytnou žádné informace.

„Naše rodina se k tomu nebude vyjadřovat,“ odpověděla Anička. Ta sama potřebuje klid po náročném nádorovém onemocnění.

Zpěvačka se ke všemu vyjádřila sama

Sama Dáda Patrasová byla ale sdílnější a podala určité vysvětlení svého převozu do nemocnice. „Vytírala jsem podlahu v kuchyni a uklouzla. Ze sportovní gymnastiky mám zničenou páteř, takže jsem to nedokázala vybalancovat. Hlavou jsem smejkla o roh stolu a spadla na zem. Komu se tohle nestalo?“ popsala deníku.

K jejímu štěstí měla doma dceru Aničku, tak se jí dostalo rychlé pomoci. „Naštěstí doma byla Anička, která zavolala záchranku. Odvezli mě na chíru, zkontrolovali, zrentgenovali a zašili,“ dodala Patrasová. Zákrok se postaral o dva stehy na hlavě.

Ve vinohradské nemocnici je podle informací deníku Aha! poměrně častým návštěvníkem, tedy pacientem. „Nebylo to poprvé,“ prozradil jeden ze zdravotníků. Herečka a zpěvačka měla být prý pod vlivem alkoholu. Toto tvrzení ale striktně odmítá.

Na hlavě nebude mít jediné jizvy. Ty už má na krku z poměrně staršího data, kdy také skončila na operaci. Po operaci krční páteře jí praskla žíla na krku a plíce se jí zalily krví. Zdroj říká, že se začala okamžitě dusit.

Nebyla chvíli mezi námi

Jenže následkem toho pravděpodobně prožila v roce 2010 i klinickou smrt. Po dvou týdnech na JIPce byla propuštěna, musela však rehabilitovat s ochrnutou levou rukou.

Ovšem bylo jí stále hůř. Následně neurochirurg odhalil u zpěvačky trombózu. Důsledky samotné léčby ji psychicky i společensky zničily, protože po předepsaných prášcích otekla a ztloustla.

Její manžel Felix řekl už několikrát v minulosti, že ví o jejím problému s alkoholem. „Já o jejím problému vím už několik let, deset nebo patnáct. Všichni vidí jenom to, že já jsem ten nejhorší, že se na ni vykašlu. Ale žít s člověkem, který pije, je peklo,“ řekl Slováček před lety.

Dáda Patrasová totiž v roce 2018 zapříčinila autonehodu. Krátce poté jí policie provedla test na alkohol, který potvrdil 2,5 promile alkoholu v krvi. Druhý řidič z místa utekl. Když ho policie po chvíli chytila, zjistila, že se jedná o mezinárodně hledaného zločince z Ukrajiny.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články