Další zmizelé dítě na jižní Moravě. Zoufalá rodina má tipy, kde se může nacházet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
policejni patrani
Zdroj: Profimedia

V pátek se ztratila dvanáctiletá dívka z Vyškovska. Vzhledem k tomu, že už jednou v minulosti bez upozornění opustila svoje bydliště, její otec věřil, že se brzy vrátí. To se bohužel nestalo, a tak musel v neděli o zmizení svojí dcery Nely informovat policii.

Během soboty a neděle hledali vyděšení rodiče svoji dceru na známých místech, avšak marně. Situaci neulehčuje ani fakt, že si Nela nechala doma mobilní telefon. Rodiče se kvůli pátrání obrátili i na média a doufají, že se k Nele jejich vzkazy dostanou.

Vrať se domů, máme tě rádi, vyzývají rodiče

„Může se schovávat u nějaké kamarádky, ale vzhledem k tomu, jak velké pátrání se rozeběhlo, mohlo by to být i úplně jinak. Může být i s nějakými feťáky třeba,“ uvedl pro CNN Prima NEWS otec pohřešované Nely Miloslav Lubínek.

Policie se hned po nahlášení zmizení pustila do pátrání, zatím však neúspěšně. „Okamžitě jsme začali po dívce pátrat v terénu a prověřovali jsme místa, ke kterým má nějaký vztah. Zjišťovali jsme další informace, bohužel se nám zatím dívku nepodařilo vypátrat,“ uvádí mluvčí jihomoravské policie David Chaloupka.

Kvůli tomu, že si dvanáctiletá Nela nezvala mobilní telefon, není možné ji lokalizovat. „Dívka měla odejít v tmavě červené nebo vínové mikině a černých kalhotách, na hlavě by mohla mít nasazenou čepici značky Adidas,“ popisuje Chaloupka.

Otec Nely by si moc přál, aby se vrátila domů. „Máme ji moc rádi a je zbytečné, aby se někde schovávala,“ říká. Oslovení kamarádi a známí uvádějí, že je Nela nekontaktovala, přesto rodina i nadále doufá, že se jedná o pouhý útěk a jejich dcera je v bezpečí.

Většina zmizelých dětí se najde

Jihomoravská policie nedávno neúspěšně pátrala i po zmizelém patnáctiletém Tomášovi. Toho se bohužel najít nepodařilo, příběh spojený se zkoušením drog dopadl tragicky, jeho tělo bylo vyplaveno řekou Svratkou téměř po třech týdnech od jeho zmizení.

V Jihomoravském kraji se v loňském roce ztratilo přes 600 dětí. Většinou však šlo o děti s nařízenou ústavní výchovou, které svévolně opustí zařízení, případně o různé varianty útěku z domova. Ve více než devadesáti procentech jsou pohřešované děti nalezeny policií či veřejností. V ostatních případech často dítě zmizí k některému z rodičů do zahraničí.

Kromě dvanáctileté Nely je v současné době na jižní Moravě pohřešováno jen jedno dítě, dvanáctiletý Nikolas Zedníček z Brna. Jeho zmizení bylo nahlášeno roku 2015, kdy se z dovolené nevrátil zpět do Klokánku. Policisté pracuje s verzí, že se nachází v zahraničí se svojí matkou.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články