Policie našla čtrnáctiletého chlapce hledaného v souvislosti s pobodáním dvou lidí

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
policejni auto
Zdroj: Profimedia

Včera v nočních hodinách došlo v Dolních Chabrech v Praze k násilnému trestnému činu. Nezletilý chlapec zde podle Blesku pobodal svého kamaráda i jeho matku a následně utekl. Zároveň bylo vyhlášeno policejní pátrání po čtrnáctiletém hochovi. Policie odmítla komentovat, zda spolu tyto dva případy souvisejí.

K pobodání dvou osob mělo dojít v rodinném domě v Dolních Chabrech v noci z úterý na středu.

Oběti nočního útoku jsou v kritickém stavu

„Od včerejší noci pracují krajští kriminalisté prvního oddělení na násilném trestném činu. V současné chvíli nebudeme k případu poskytovat další informace,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Zranění dvou lidí potvrdila mluvčí záchranářů Jana Poštová: „Ve velmi kritickém stavu jsme je převezli do nemocnice,“ uvedla. Podle informací Novinek se jednalo o dospělou ženu a nezletilého chlapce.

Chlapec není nebezpečný, uvádí policie

„V souvislosti s vyšetřováním násilného trestného činu pátrají od včerejší noci pražští policisté po pohřešovaném čtrnáctiletém chlapci,“ psalo se na webových stránkách Policie ČR. Zároveň zde bylo uvedeno, že není nebezpečný, ale může být ozbrojený.

Policisté pročesávali okolí místa činu, chlapce se jim ale do rána nepodařilo najít. Na místě byla i termovize, pořádková jednotka a motorizované hlídky, které kontrolovaly i automobily či autobusy.

„Jestliže jste pohřešovaného viděli, nebo víte, kde se nachází, kontaktujte prosím linku 158. Nemůžeme vyloučit, že pohřešovaný může být ozbrojený,“ řekla policejní mluvčí.

Policie také uvedla jméno pohřešovaného a poskytla jeho údaje a fotografii. Ve středu dopoledne pak přinesla zprávu, že byl chlapec nalezen.

„Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání po dítěti v ohrožení. Pohřešovaný byl nalezen. Text příspěvku byl smazán s ohledem na ochranu osobních údajů a v souvislosti s věkem pohřešované osoby. Zároveň žádáme média a veřejnost o pozastavení šíření fotografie chlapce. Ještě jednou mnohokrát děkujeme všem za podněty,“ aktualizovala svůj status na facebooku.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články