David Koller jede na ukrajinské hranice. Veze pomoc, do Čech pomůže několika uprchlíkům

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
david koller
Zdroj: Profimedia

Po začátku invaze Ruska na Ukrajinu se Češi snaží pomáhat, jak se jen dá. A to platí i pro celebrity. Řada z nich se snaží materiálně podpořit ty, kteří to potřebují. Zpěvák David Koller ze skupiny Lucie vyrazil na slovensko-ukrajinské hranice, aby okupované zemi pomohl.

„Manželka se po tom začala včera pídit a zjistila, že jeden náš známý by byl ochotný půjčit uprchlíkům byt, tak jsme si vzali dodávku a jedeme na Ukrajinu,“ oznámil hudebník. Jejich první zastávkou budou podle iRozhlasu Michalovce. V obci na Slovensku jen pár kilometrů od hranic s Ukrajinou je čeká koordinátor. Ten prozradí manželům, co a jak dál.

Nabízí materiální pomoc i ubytování

„Jsme registrováni, dá se říct, v dárcovském programu. Funguje to tak, že na Ukrajinu něco vezeme, někoho jsme ochotni přivézt a máme pro něj zajištěné ubytování, uvedl Koller. Frontman Lucie má k dispozici od známých celkem 4 byty, které je ochotný nabídnout ukrajinským uprchlíkům.

Tisíce čekajících

Na svém instagramu Koller před cestou na Ukrajinu vyzval sledující, aby mu dali vědět, pokud mají na Ukrajině někoho, kdo by potřeboval pomoc. O nikom konkrétním ale zatím neví, takže nejspíš zjistí vše potřebné až na místě a pomůže těm, kteří se objeví.

„Víme, že tam jsou tisíce lidí. Čekají dvanáct hodin na přechodu. Jak to tam vypadá, to budeme vědět až tak za tři, čtyři hodiny, uvedl ve videu sdíleném i na TV Blesk. Těm, kteří se nemohou dostat přes hranice, vezou Koller a jeho žena alespoň nějaké základní hygienické potřeby a trvanlivé potraviny.

„Vezeme věci pro malé děti. Jejich matky, které kojily, přišly ze stresu o mléko. Takže vezeme zásoby pro ty nejmenší děti. Plenky, toaletní potřeby, mléko nebo flašky, vysvětlil. Na svém instagramu pak dodal, že nemohl jen tak sedět a čekat, proto se nakonec rozhodl jednat.

Zdroj: iRozhlas, TV Blesk, Instagram, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články