Děláme vše, abychom byli ještě lepší, říká o vládě premiér Fiala. Pohrdáte lidmi, reaguje Okamura

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Fiala
Zdroj: ANNA BOHÁČOVÁ / MAFRA / Profimedia

Podle Petra Fialy vláda dobře ví, co dělá. Tento názor v současné době prezentuje na sociálních sítích, kde se ovšem s přízní sledujících příliš nesetkává. Premiér chce podle svých slov v květnu představit další plán, jak se jeho kabinet vyrovná s nárůstem schodku veřejných rozpočtů a jak bude vypadat návrh důchodové reformy. Podle veřejnosti je už teď jasné, že půjde o tragické sdělení.

„Občas si přečtu, že je vláda nerozhodná, váhavá a že je její politika zklamáním,“ uvádí předseda vlády ve svém komentáři na serveru Forum24. S těmito názory prý rozhodně nesouhlasí.

Naopak vnímá, že za dobu působení jeho vlády překonala Česká republika mnoho problémů. Patří k nim doznívání pandemie koronaviru, zajištění dostatku energií, sociální podpora pro ty, na které dopadá inflace nejvíce, nebo třeba skvěle zvládnuté předsednictví v EU.

Děláme vše proto, abychom byli lepší

S úspěchy své vlády se pochlubil Fiala také na svých sociálních sítích. „Máme téměř nulovou nezaměstnanost, ekonomika znovu roste, inflace pomalu klesá a ohrožení chudobou je nejnižší v EU!“ napsal na twitteru.

Podle premiérových slov dělá současná vláda vše pro to, aby byl život v České republice co nejlepší.

„Proto je potřebná důchodová reforma, konsolidace veřejných financí, reforma vzdělávání, investice do bezpečnosti a dopravní infrastruktury nebo změny v neefektivních státních podnicích,“ uvedl.

Vedete ČR k bankrotu

Sebevědomé příspěvky premiéra veřejnost příliš nepřesvědčily. Na sociálních sítích se dočkal kritiky nejen od občanů, ale také od dalších politiků.

„Ano, víte, že přivedete ČR k bankrotu, jen to nazýváte jinak,“ myslí si pan Jaroslav. „Tak to jsem zvědavá, o kolik nás zase připravíte, když rozhazujete miliardy na všechny strany a pořád vám to nestačí,“ podotýká paní Dana.

Kromě veřejnosti se pak do Petra Fialy pustil také šéf SPD Tomio Okamura. „Drzost a arogance premiéra Petra Fialy nezná mezí! Pohrdá obyčejnými lidmi,“ píše na svém facebooku.

Premiér podle jeho slov v minulosti lhal, že nebude zvyšovat daně a zadlužení a že nepodpoří zákaz aut se spalovacími motory. Pak sám nazval osoby protestující proti extrémnímu zdražování v ČR extremisty a populisty.

„Opravdu si nevidí do úst. Je totálně odtržen od reality a pohrdá obyčejnými lidmi,“ píše Okamura.

„To není premiér, není to ani politik, je to silně nemocný člověk nakažený touhou po moci a hlavě podlézavosti zavděčit se těm, kteří ho řídí,“ podpořil šéfa SPD uživatel Lumír.

Zdroj: Forum24, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články