Děsivá proměna Pavla Soukupa: Nemám už moc času, prozradil

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pavel soukup
Zdroj: Karel Kopáč / CNC / Profimedia

Pavel Soukup, český herec a dabér, před sedmi lety zkolaboval a skončil v nemocnici kvůli prasklému vředu. Do nemocnice tenkrát přijel za pět minut dvanáct, protože několik hodin krvácel do břicha.

Nyní má kvůli operaci problém se žaludkem, takže i když normálně jí, bude stále hubnout. K tomu navíc bez problémů pracuje, ale dokonce to došlo tak daleko, že ho z nahrávacího studia museli „vyhodit“, aby si odpočinul.

Hlas propůjčuje například Stalloneovi nebo Redfordovi

Je to hrdina, stejně jako zahraniční herci, které dabuje. Pravidelně ho můžete slyšet například jako Arnolda Schwarzeneggera, Sylvestera Stallonea nebo Roberta Redforda. „Já že jsem kost a kůže? Toto mi řekl tuhle řezník, já se ale cítím skvěle,“ vyvrátil fámy o svém zdraví Soukup.

Deník Aha! se ho přímo zeptal, jestli nemá problémy se žaludkem, protože podle mnohých se doslova ztrácí před očima, i když stravu má pravidelnou. Herec sám se ukázal být nad věcí, když prohlásil, že jinak je zdravý. Pověstný humor mu rozhodně nechybí.

Deník ho přistihl při namlouvání audioknihy Karel IV. – Otec vlasti, která má dlouhých šest dílů. Nahrávky budou rovnou tři. Knihu napsala Ludmila Vaňková, která si osobně přijela Pavla do studia zkontrolovat, jestli svou práci dělá dobře. Nahrávání probíhalo ve studiu Heleny Rytířové.

Ta je známá tím, že pro každého, kdo do jejího studia přijde, připraví občerstvení, u Soukupa tomu ale tak nebylo, právě z důvodu jeho nemocného žaludku. „Má nemocný žaludek, nemůže prakticky nic. A protože to vím, tak jsem mu ani nic nenabízela,“ vysvětlila svůj postoj k dabérovi Rytířová.

Soukupa museli ze studia „vyhodit“

Herec ale natáčel čtyři dny od rána do večera, téměř bez přerušení. Rytířová ho tak musela donutit opustit studio, aby si alespoň na chvíli odpočinul. Podle Soukupa ho ale práce nabíjí a v tu chvíli nemyslí na své zdravotní problémy.

„Důležité je, aby po mně něco kvalitního zbylo, abych mohl mít sám ze sebe dobrý pocit. A to v tomto případě mám,“ řekl pro deník Soukup. „Nemám už moc času, tak se ten zbylý potřebuji naplno užít. A také nemyslím dopředu a nic neplánují,“ svěřil se herec.

Kromě něj mají v rodině také další úspěšné členy. V říjnu 2020 se do užšího výběru nominovaných na ceny Emmy dostalo dílo jeho syna Pavla Soukupa mladšího, který režíroval seriál Marty is dead. Ten se zabývá kyberšikanou a jedná se o thriller.

Zdroj: Aha!

Autor: Raina TomanováSouvisející články