Děsivé tajemství Báry Basikové: Dvakrát jsem si chtěla sáhnout na život. Kvůli dětem jsem to neudělala

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bara basikova
Zdroj: Profimedia

Bára Basiková je vynikající česká zpěvačka, která možná na první pohled působí vyrovnaně, ve skutečnosti ale trpí depresemi a sklony k sebevraždě. Poměrně otevřeně o tomto problému nedávno promluvila v novém pořadu Povídej vysílaném na CNN Prima NEWS.

Už od mladého věku se prý Basiková potýká s psychickými problémy. Léčit se ale začala až v dospělosti. A to, že je stále mezi námi, prý je především díky jejím dětem. Přiznala se, že kdykoli myslí na to, že je to na světě k ničemu, ony jsou důvod k tomu, aby se nad vším znovu zamyslela.

Všechno to začalo v dětství, kdy její matku opustil otec. Tehdy bylo Basikové 13 let. Pro CNN Prima NEWS se přiznala, že zhruba od té doby bývala hodně pesimistická, měla problémy s komunikací s lidmi a držela se spíše stranou od veškerého dění. Ačkoli v dospělosti prorazila do showbyznysu, její stavy se nezlepšily.

Dvakrát chtěla skončit

„Už jako dítě jsem bývala často smutná a uplakaná, řekla bych až pesimistická. Později jsem navíc zjistila, že jako dítě jsem trpěla depresemi,“ popsala v pořadu poměrně otevřeně Basiková. „Dvakrát za život jsem pomýšlela na to, že to tady zabalím,“ dodala.

Mnohé možná šokovala tím, co vůbec přiznává, jiní zase nejspíš byli překvapeni z jejího klidného tónu hlasu. O svých stavech promluvila bez většího studu a ukázala, že psychické problémy nejsou nic, za co by se měl člověk stydět, pokud je ovšem ochotný je řešit.

A to Basiková splňuje. Bere antidepresiva a pravidelně navštěvuje lékaře. Poprvé pomýšlela na konec, když byla ještě svobodná a bezdětná. „Ve chvíli, kdy se dostaví takový pocit, přestáváte vnímat svět kolem sebe. Nevidíte žádný záchytný bod nebo naději. Byl to těžký boj. Lékaři mi však pomohli uvědomit si, že mám celý život před sebou. Navíc jsem už tehdy toužila mít děti. Byl to můj celoživotní cíl a touha,“ svěřila se.

Pomohly jí děti

Basikovou nějaký čas šikanoval také její bývalý manžel, který jí kontroloval každou kalorii a udělal z ní téměř anorektičku. S dalším mužem konečně našla štěstí. Pořídili si spolu syna Theodora, kterému je dnes 12 let. S prvním mužem pak má Basiková ještě dvě děti.

Dvojčata Anna a Marie jsou sice dnes dospělé dívky, kterým je 29 let, ale i tak jsou pro Basikovou vším a má tendenci se o ně starat. Nemohla by je prý na světě nechat samotné, a to je hlavní důvod, proč se drží a snaží se už na sebevraždy nemyslet.

„Říkala jsem si, že jim to nemůžu udělat. Byl by to nesmírný zločin a obrovská chyba,“ vysvětlila. Dodala také, že léky, které bere, pravděpodobně bude užívat už navždycky, ale dokud pomáhají, je ochotná se jich držet. Basiková je důkazem toho, že je důležité umět si říci o pomoc.

Zdroj: wikipedia.org, CNN

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články