Dnes ve Vizovicích začíná festival Masters of Rock. Po dvouleté pauze se čeká velká návštěvnost

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
rock_fest
Zdroj: Shutterstock

Areál likérky ve Vizovicích ve Zlínském kraji pohostí již 18. ročník rock-metalového festivalu Masters of Rock. Hlavní hvězdou je skupina Judas Priest, která na festivalu oslaví 50 let svého působení. Festival potrvá do neděle.

Judas Priest je anglická heavy metalová skupina založená v roce 1969 a do současnosti je aktivní v čele se zpěvákem Robem Halfordem. Do Vizovic dorazí se svou narozeninovou megashow, která je naplánovaná na sobotní večer. Na jejich koncert je v plánu obří ocelová stage lemovaná po obou stranách velkými LEDkami. Skupina je momentálně na světovém turné.

„Nejen já, ale i všichni fanoušci, kapely či členové pořadatelského týmu se nemůžeme dočkat,“ říká v rozhovoru pro iDNES ředitel festivalu Jiří Daron.

„Máme za sebou dvě promarněná léta kvůli covidu a čekání na festivaly bylo strašně dlouhé. Už v červnu jsme pořádali Metalfest v Plzni, kde bylo hodně poznat, jak jsou všichni natěšení a chtějí si zase užít léto a živou hudbu,“ poznamenal.

Po covidu v plné síle

Festival Masters of Rock nabídne divákům dvě scény, na té první vystoupí známé hvězdy, na té druhé méně známé lokální i zahraniční rock-metalové kapely. Návštěvníky jako každý rok čeká také bohatý program autogramiád a setkání s umělci. Kvůli dvouleté pauze pořadatelé počítají s bohatou návštěvností.

Nedělní program na hlavní stagi zakončí finská hudební skupina Nightwish, která hraje symfonický metal již od roku 1996. Skupina vystoupí spolu s éterickou zpěvačkou Floor Jansen a svým koncertem uzavřou letošní 18. ročník festivalu Masters of Rock.

Zdroj: Masters of Rock, Zlín, iDNES

Autor: Veronika HolcováSouvisející články