Do Prahy přijede kontroverzní tanečník s tetováním Putina na hrudi. Za vystoupení chce enormní částky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tanecnik divadlo
Zdroj: Shutterstock

Jedna z nejvýraznějších osobností nejen tanečního světa opět zavítá do Prahy. Sergej Polunin, který je známý svým tanečním talentem stejně jako svým kontroverzním stylem života, se nebojí za své vystoupení požadovat částky, které nemají obdoby. Není však pochyb o tom, že diváci nebudou mít problém sáhnout hluboko do kapsy.

Je srovnáván s takovými umělci, jako je například Michail Baryšnikov. Již v minulosti neměli Češi problém za jeho vystoupení zaplatit nemalé částky, které se pohybovaly v ještě větší výši než vstupné na světové hudební kapely.

O vystoupení je veliký zájem

Nebude tomu jinak ani tentokrát. Podle dostupných informací by ceny za lístky měly být ještě vyšší. Na představení, které by mělo být uskutečněno 25. října letošního roku ve Foru Karlín, diváci zaplatí mezi pěti až deseti tisíci korun. Za VIP vstupenky pak pořadatelé požadují až třicet tisíc. Že i přesto o vystoupení tohoto jednatřicetiletého tanečníka bude zájem, není pochyb.

To, čím je Polunin tak zajímavý, nespočívá pouze v jeho tanečním a hereckém talentu, ale také v jeho minulosti a kontroverzním chování.

Taneční mistr na drogách

Nevyhýbají se mu zkušenosti s alkoholem a drogami. Celý jeho mladý život a nejsilnější drogovou éru plnou večírků můžeme vidět ve filmu Dancer, který vypráví právě o Poluninově životě, jeho povaze a emocích.

Výrazný je také tím, že je potetovaný po celém těle, což se u většiny baletních tanečníků nevidí. Slavný je Putinův portrét, který tanečník hrdě nosí vytetovaný přímo na své hrudi. Tato ozdoba těla zvedla velkou vlnu kritiky. Nemění to však nic na tom, že velkou spoustu lidí tato osobnost zajímá a svým způsobem i fascinuje.

„ Životní osudy tohoto mladého muže si nezadají s romantickými hrdiny, jsou plné vrcholů i pádů a především vypjaté emocionality. Ta je na jevišti magická, avšak mimo něj problematická,“ řekla taneční kritička Helena Kazárová v recenzi Poluninova vystoupení ve Foru Karlín.

Má i herecký talent

Sergej se stal v devatenácti letech nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně a ve třiadvaceti letech byl jmenován uměleckým šéfem souboru.

Jako herce a tanečníka jste ho také mohli vidět kromě dokumentárního filmu Dancer o něm samým ve filmech Rudá volavka, Louskáček a čtyři říše, Vražda v Orient expresu nebo Alenka v říši divů.

Jeho klip k písni Take Me To Church má na Youtube dvacet devět milionů zhlédnutí a opravdu stojí za to se na něj podívat ještě jednou. Snoubí se tam jeho taneční i herecký talent s jeho povahou.

Autor: Julie BordášováSouvisející články