Dohání Andreje Babiše karma a vrací mu to na zdravotním stavu?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: btwcapture / Shutterstock.com

Předseda vlády Andrej Babiš se nezúčastní mezinárodní bezpečnostní konference GLOBSEC v Bratislavě. Samotná akce začala v úterý a Úřad vlády ohlásil Babišovu neúčast již v pondělí večer.

Premiér Babiš se z plánované konference omluvil z důvodu preventivního vyšetření, které souvisí s akutními zdravotními problémy. Místo Babiše se na bezpečnostní konferenci vydal vicepremiér Karel Havlíček.

Zdravotní problémy

Babiš pro Právo uvedl: „Musel jsem navštívit lékaře kvůli zdravotní indispozici s nečekaně zvýšeným tlakem.“ Pro Blesk Zprávy tuto informaci potvrdil ředitel Odboru komunikace Úřadu vlády ČR Vladimír Vořechovský.

Vořechovský navíc dodal, že šlo o preventivní vyšetření, na které si chtěl pan premiér sám dojít. Prý se také nejedná o nic vážného a Babiš je v pořádku. Kvůli premiérově zdravotním problémům se bude muset částečně změnit program konference.

Naplánované totiž bylo samotné jednání předsedů vlád takzvaného slavkovského formátu, tedy České republiky, Slovenska a Rakouska. Na akci Babiše zastupuje místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček.

„Bylo to trochu narychlo, rušil jsem program, ale slíbil jsem, že tu pana premiéra zastoupím. Ještě večer se však budu vracet,“ řekl Havlíček pro Blesk Zprávy.

Podpora Babiše

K premiérově zdravotnímu stavu se vyjádřil i Jiří Ovčáček prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Přeji panu premiérovi, ať je brzy zdráv a nabyde opět sil. Není vskutku jednoduché býti předsedou vlády v této době,“ dodal.

Ovčáček v příspěvku také poukázal na „zostřující se mezinárodní situace s dramatickými dopady na ČR, narůstající tlak z Bruselu a neutuchající podpásovky opozice a médií“.

Samotná konference, která se koná pošestnácté, skončí ve čtvrtek. Kromě vládních představitelů na ní vystoupí například předsedové Pirátů Ivan Bartoš a STAN Vít Rakušan, eurokomisařka Věra Jourová nebo ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Ve středu odpoledne na konferenci vystoupí ministr zahraničí Jakub Kulhánek, a to v panelové diskuzi ministrů zemí visegrádské čtyřky na téma pohledu střední Evropy na budoucnost Evropské unie.

Zdroj: Echo24.cz
Autor: František OlšaSouvisející články