Donald Trump spouští svou novou sociální síť. Chce šířit pravdu a zničit veškeré dezinformátory

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
donald trump
Zdroj: Profimedia

Informace o nové sociální síti Donalda Trumpa se objevily už koncem minulého roku. Nejprve je považovaly lidé za vtip. Platformu s názvem Truth Social (Sociální pravda) ale spustí politik již následující pondělí. Právě od tohoto dne bude k dispozici ke stažení jako aplikace na AppStore.

Ještě minulý týden se testovala beta verze aplikace, podle zahraniční agentury Reuters tak bude nová platforma z počátku mít jisté nedostatky a bude třeba ji postupně upravovat. Omezení aplikace by se mělo postupně odstraňovat. Trump chce pomocí své nové sítě prý doslova šířit pravdu.

Tajemná splečnost

„Naším cílem je, a myslím, že se nám to podaří, abychom do konce března byli plně funkční alespoň v rámci Spojených států,“ prohlásil Devin Nunes, ředitel společnosti Trump Media & Technology Group, která aplikaci vlastní. Podle listu The Guardian je společnost plná tajemství.

Není například vůbec jasné, jak v současné době financuje svůj růst. Její nový projekt navíc vzhledem k vysoké konkurenci nebude mít právě vhodnou pozici. A to ani přesto, že je spojena s bývalým prezidentem Spojených států. Podle Trumpa má ale Truth Social vysoké ambice, což někdy stačí.

Definitivně umlčet ostatní

Sám Donald Trump prohlašuje, že si přeje pomocí své nové platformy šířit pouze pravdivé a podstatné informace, které mohou pomoci světu ve všech oblastech. Rád by se zaměřil na překonání současných velikánů, kteří podle jeho slov mnohdy šíří dezinformace.

Cílem Truth Social tak je ve výsledku úplné zničení instagramu, twitteru, facebooku a dalších sociálních sítí, které nejsou podle Trumpa hodny toho, aby je používaly miliony lidí po celém světě. Odborníci ale upozorňují, že splnit si takto náročný cíl je prakticky nemožné.

Zdroj: Reuters, The Guardian

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články