Duben byl na silnicích klidný. Podle statistik zemřelo nejmíň lidí za posledních 11 let

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Autonehoda
Zdroj: Profimedia

Podle předběžných statistik Policie České republiky bylo evidováno během dubna o 19 zemřelých při dopravních nehodách méně, než tomu bylo v dubnu loňského roku, kdy jich bylo 43. ČTK to řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Oficiální statistika bude zveřejněná v průběhu příštího týdne, ale již nyní to vypadá, že obětí dopravních nehod ubylo rovněž od začátku roku, zatímco loni jich bylo do konce dubna 142, letos jich za první čtyři měsíce bylo 105.

Podle statistiky Policie České republiky letos ubylo zemřelých, těžce zraněných i lehce zraněných, počet nehod je srovnatelný s loňským rokem.

V dubnu bylo méně zraněných i zemřelých

Větší pokles nebyl ani přepokládán, neboť již loni platila omezení kvůli šíření koronaviru, která ovlivnila celkový silniční provoz.

Nejvíce úmrtí na silnicích za měsíc duben bylo evidováno ve středu 14. dubna. Ten den zemřeli na silnici čtyři lidé.
Rok 2021 má prozatím nejlepší statistiku za posledních 11 let. Loni zemřelo na silnicích za stejný časový úsek 142 lidí, rok předtím 134 a v roce 2011 dokonce 189.

Poslední obětí v dubnu je motorkář

Poslední smrtelné zranění bylo podle dopravního ředitele zaregistrováno posledního dubna odpoledne u Šidlákova na Domažlicku.

Podle Blesk.cz zemřel pětapadesátiletý motorkář, který předjížděl kamión vezoucí dřevo, dostal smyk a vjel nákladnímu automobilu přímo pod kola.

„Muž utrpěl velmi vážná zranění, neslučitelná se životem. I když na místo přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, lékař mu už nedokázal pomoci,“ uvedla pro deník krajská mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Největší počet nehod se pak stal 28. dubna, kdy se stalo 305 nehod, při kterých ale nikdo nezemřel a jeden člověk byl vážně zraněn.

O nejčastější příčinu dopravních nehod spolu v dubnu soupeřilo nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. V závěsu je pak jízda pod vlivem alkoholu a také nesprávné předjíždění.

Autor: Markéta Krejčí.Související články