V Mladé Boleslavi najelo před automobilkou auto do chodců, čtyři lidé byli zraněni

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
automobilka skoda
Zdroj: Profimedia

Před úterní 22. hodinou došlo v Mladé Boleslavi ke střetu osobního automobilu se skupinou čtyř lidí. Jedna žena utrpěla vážná zranění a musela být letecky přepravena do nemocnice, uvádí ČTK. Zadržený řidič nebyl podle policie pod vlivem alkoholu ani drog.

Incident se odehrál před 11. bránou automobilky Škoda v Mladé Boleslavi, jednalo se o její zaměstnance.

Automobilka nehodu potvrdila, blíže ji komentovat nehodlá

„Společnost Škoda Auto může potvrdit, že dne 27. dubna v době střídaní směn došlo v prostoru před 11. bránou závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi k havárii osobního vozu. Při nehodě byli zraněni čtyři zaměstnanci automobilky, z toho jeden těžce,“ uvedla tisková mluvčí závodu. Další informace firma odmítá sdělit.

Jedna ze zaměstnankyň musela být letecky převezena do nemocnice. Ženu dle informací ČTK auto přimáčklo k oplocení areálu.

Dvě osoby hospitalizovány, řidič zadržen

„Osoba utrpěla vážná mnohočetná poranění. Byla u ní nutná intenzivní lékařská péče, kolegové z pražské letecké záchranné služby ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ řekla mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Dalším zraněným byl podle Effenbergerové muž, který utrpěl méně závažná poranění a byl do nemocnice transportován pozemní cestou. Ostatní dva zranění zaměstnanci závodu se obešli bez hospitalizace.

Podle policejní mluvčí Lucie Novákové byl řidičem passatu, který nehodu způsobil, dvaačtyřicetiletý muž. „Lékaři ho v nemocnici v Mladé Boleslavi vyšetřili a poté byl umístěn do policejní cely. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou, nebyl ani pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ uvedla.

Deník Blesk zase uvádí, že se podle jeho informací nehoda odehrála kvůli akutnímu zdravotnímu problému řidiče.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články