Dva mladíci v Brně přepadli se zbraní obchod. Prodavačka je beze strachu vyhnala

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
prepadeni obchodu
Zdroj: Shutterstock

Dvojice mladíků přepadla v Brně obchod s potravinami. Ačkoli byli ozbrojeni pistolí, celá akce se jim příliš nepovedla. Prodavačka za kasou se totiž rozhodla je z prodejny vyprovodit vlastníma rukama. Celou událost zachytily bezpečnostní kamery, a z přepadení tak nakonec vznikla spíše komedie, která navíc přijde mladé muže draho.

Dvojice pachatelů zjevně neměla tušení, co dělá. Kamera je totiž zachytila již před vstupem do obchodu a je vidět, jak si upravují kukly a jak se před vchodem dovnitř zdráhají. Nakonec ale jeden z mladíků vkročil do prodejny a vyrazil rovnou za pult k prodavačce.

Druhý ho v malém prostoru následoval. Jenomže žena se nenechala tak snadno zaskočit. Ihned pochopila, že s pachateli bude mít snadné pořízení. Na záznamu je vidět, jak je oba z obchodu vyhnala, následně pak přivolala policii, která se začala zabývat dalším vyšetřováním.

Křičela na ně, následně je vyhodila z obchodu

„S pistolí a taškou v ruce jeden z mladíků přistoupil k prodavačce a požadoval po ní vydání peněz. Žena za pultem se ovšem zachovala nečekaně velmi statečně, nenechala se zastrašit, na pachatele začala křičet, že mu nic nedá a v podstatě oba lupiče z obchodu vyhnala,“ uvedla na webu mluvčí policie.

Celá situace je krásně vidět i na videozáznamu. Jeden z mladíků přistupuje k ženě, místo přes pokladní pult jde ale za ní až přímo k pokladně. Následně je vidět, jak jemu i jeho spolupachateli žena nadává. Když před ní ozbrojený muž začal couvat, vypadl mu z ruky blíže nespecifikovaný předmět.

Mohlo se jednat možná o zbraň, která se mu rozpadla, když se ale pro předmět sehnul, žena ho chytila za mikinu a vystrčila ze dveří obchodu. Následně přivolala policii, to už ale byli mladíci pryč. V současné době po nich tak brněnští strážníci pátrají.

Policie žádá o pomoc

„Brněnští kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ustanovení podezřelých osob, které mají mít na svědomí loupežné přepadení prodejny v ulici Labské,“ píše se na webu policie. Ačkoli mladí lupiči odešli z obchodu s prázdnou, stále jde o trestný čin.

Navíc není jasné, zda nemohou být nebezpeční. Statečnost ženy za kasou je sice překvapila, stále se ale dopustili loupežného přepadení se zbraní v ruce. Ačkoli je velmi pravděpodobné, že jde o výtržníky, kteří po prvním nepodařeném pokusu nebudou snahu opakovat, policie nabádá k opatrnosti.

„Jakékoliv informace k osobám na záběrech prosím sdělte policistům přes tísňovou linku 158,“ dodává mluvčí Andrea Cejnková. Je jasné, že čin se mladíkům nevyplatil, a jakmile budou dopadeni, budou se za své jednání muset zodpovídat.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Policie ČR

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články