Exprezident Miloš Zeman otevírá kancelář. Měl úřadovat, když byl v úřadě, podotýkají lidé

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Milos Zeman
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Po krátké pauze se exprezident Miloš Zeman vrací k práci tak, jak v minulosti slíbil. Ve středu 19. dubna otevře v pražských Dejvicích svou kancelář, kam by chtěl jezdit zhruba jednou týdně. Asistentku mu bude dělat jeho manželka Ivana.

Už ke konci svého mandátu Zeman oznámil, že se do úplného důchodu nechystá. Chce prý i nadále pomáhat lidem, proto se bude věnovat své činnosti z malé kanceláře.

„Kancelář samozřejmě chystám, protože se dá předpokládat, že jako u každého bývalého prezidenta se na mě lidé i organizace občas budou obracet. A někdo mi musí organizovat program. Z toho tedy vyplývá i potřeba kanceláře,“ uvedl tehdy podle TV Nova.

Nadále chce konat svou práci

Zeman se chce v práci věnovat především pomoci lidem, jako to prý dělal i za své kariéry prezidenta. Na osobních webových stránkách Miloše Zemana je však stále ponecháno označení „prezident“, od začátku března se na nich také neobjevily žádné nové informace. To by se teď mělo změnit.

„Nechystáme žádné stříhání pásky. Bude se od počátku pracovat. Po přivítání se spolupracovníky a seznámení se s kanceláří poskytne pan prezident první rozhovory pro média. Na středu jsou naplánovány hned dva,“ uvedl ve čtvrtek pro web Život v Česku mediální zástupce bývalého prezidenta Jiří Ovčáček.

Co přesně tedy bude dělat?

Podle veřejnosti je snaha Zemana dál pomáhat lidem spíše úsměvná. „Přečetla jsem asi 10x slovo úřadovat, ale stále nevím, co přesně bude jako dělat? Možná blbá otázka, ale neměl spíš úřadovat, když byl v úřadě?“ ptá se na twitteru uživatelka Lucie.

„Kdo se chce nechat v úředních hodinách urazit, nechť se dostaví do Dejvic,“ radí paní Eva, uživatel Petr si pro změnu myslí, že 10 let příprav Miloše Zemana bude konečně zúročeno.

„Doufám, že se ho novináři nebudou jezdit ptát na každý prd. ‚A co na to říkáte, pane exprezidente?‘ Já jsem ráda, že z mediálního prostředí zmizel,“ píše paní Jarka. A chvály se nedočkal Zemanův návrat do práce ani na facebooku.

„Úplně vidím, jaký bude mít frmol. Upřímně, jak zoufalý by musel být člověk, aby šel pro rady za takovou neúspěšnou troskou?“ ptá se Kuba. „Toho se nezbavíme!!! A sloužit mu bude dál Ovčáček Čtveráček,“ doplňuje uživatel Radek.

Zdroj: Přehledně24, TV Nova, Miloš Zeman, Život v Česku, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články