Facebook měl podivný výpadek. Dopoledne lidem zaplavily zeď vzkazy celebritám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
facebook
Zdroj: Thaspol Sangsee/Shutterstock

Vzkazy celebritám, které možná ani neznáte. Žádné příspěvky od přátel, ale pouze takzvaný spam nezajímavých příspěvků nesouvisejících s vaší aktivitou na sociálních sítích. Přesně to dnes v dopoledních hodinách zaskočilo tisíce uživatelů platformy Facebook. Technický problém zmizel u většiny lidí krátce před polednem.

Podle serveru iDNES ve středu dopoledne řada uživatelů hlásila, že se jim doslova zbláznil Facebook. Někteří si nebyli jistí, zda neklikli na nějaký vadný odkaz, jiní se marně pokoušeli vypnout nezajímavé příspěvky a proklikat se k těm od svých přátel.

Jak ukazuje web Downdetector, objevilo se nejvíce hlášení o problémech od uživatelů zhruba okolo deváté hodiny. Zatímco někteří jedinci totiž chybu přehlédli, nebo se ji rozhodli neřešit, mnoho dalších se obrátilo na uživatelskou podporu a snažilo se zjistit, kde je problém.

Po celém světě

Problém se týkal mnoha zemí, vyskytl se ve velkém především v zahraničí, i u nás se ale se situací několik jedinců setkalo. „Říkala jsem si, že jsem asi otevřela nějaký spam. Trochu jsem se bála, abych ho pak svými zprávami nešířila dál,“ svěřila se pro Přehledně24 jedna z uživatelek Facebooku.

„Používám tuto sociální síť denně, takže jsem si hned všimla, že něco není v pořádku. Nikam jsem ale nepsala. Bylo mi jasné, že jde o globální problém, který se dříve, nebo později vyřeší,“ doplnila ji další žena, která se během dopoledne marně snažila najít příspěvky svých přátel.

Situace vyděsila mnoho uživatelů natolik, že se hromadně rozhodli požádat o radu na jiných sociálních sítích. „Co se mi to stalo s facebookem?“ ptal se zoufale například jeden z mladíků ze zahraničí, který sdílel dokonce na twitteru několik screenů toho, jak jeho zeď v době problémů vypadala.

„To samé se děje i mně,“ odpověděl mu jiný uživatel a také přidal do komentářů několik fotek. Panika naštěstí netrvala dlouho. Technologické oddělení Facebooku velmi rychle na problému zapracovalo. Podle Downdetectoru se situace uklidnila krátce před 12. hodinou.

Vysvětlení nepřišlo

Ačkoli se jednou za čas stane, že eviduje Facebook podobné problémy, obvykle jde o velmi krátkodobý výpadek, který se vyřeší během několika minut. Pokud jde o vážnější problémy, velikán běžně své uživatele informuje o tom, co bylo příčinou komplikací.

Tentokrát se ale prozatím nikdo k situaci nevyjádřil, žádné informace nejsou ani na stránkách o stavu služeb. Podle všeho by už mělo být vše v pořádku, je ale možné, že se bude situace opakovat, nebo že se ještě ojediněle u někoho nějaký ten nechtěný příspěvek objeví.

Podle iDNES se dá předpokládat, že během odpoledne se na internetu objeví informace o tom, co stálo za komplikacemi. Na druhou stranu ale nešlo o nic vážného, co by stálo uživatele jejich data, nebo co by jim výrazně zkomplikovalo práci na sociální síti, pravěpodobně se tak již není čeho bát.

Zdroj: Facebook, Downdetector, iDNES, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články