Fanoušek, který zranil hokejistu, se sám přiznal policii. Trest ale dostane i HC Sparta Praha

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
hokejovi fanousci trinec sparta
Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Třetí zápas finále hokejové extraligy mezi HC Sparta Praha a HC Oceláři Třinec s sebou přinesl nejen nejvyšší návštěvnost v O2 aréně, ale také několik konfliktů, při nichž musela zasahovat policie. Na konci třetí třetiny se po vyloučení domácího hráče objevily na ledě předměty.

Každý vyhrocený zápas podobné situace přinese, tentokrát to ale bylo jiné v tom, že obránce Třince trefila mince, a to přímo do rtu. Mezi fanoušky se pak navíc strhla bitka. S chováním fanoušků nesouhlasí ani samotní hráči, kteří byli svědky celé situace.

Takové situace už k hokeji patří, ale dít by se neměly

„Takové situace se stávají. Někdo vyteče, udělá zkrat. Byla tam situace, která k tomu vybízela. Byla tam bitka, ve které se náš hráč rvát nechtěl a jejich hráč do našeho pumpoval. Emoce tam byly. Věřím, že naši kluci i sparťani se na to vyspí a začneme odznova,“ konstatoval po zápase trenér Třince Václav Varaďa.

„Celý klub HC Sparta Praha se vymezuje proti neakceptovatelnému chování několika diváků, kteří vhodili předměty na ledovou plochu. Sparťanští fanoušci vždy fandí sportovně. Věříme, že se podobný incident nebude už nikdy opakovat,“ vyjádřila se mluvčí pražské Sparty Barbora Snopková Haberová pro ČTK.

Trenér Sparty Josef Jandač se vyjádřil také k výkonu rozhodčích, který se mu nelíbil stejně jako divákům. „Byly tam věci, kterým jsme se divili. Některé momenty se nám nelíbily. Třeba u prvního (inkasovaného) gólu, vyhození kotouče do hlediště, nebo dvakrát krev a jenom dvouminutové tresty.“

Výtržník se přiznal policii sám

Fanoušek, který poslal minci směrem na hráče Třince, se po zveřejnění videozáznamů sám šel přiznat policii. S hledáním pomohl samotný klub, který takové jednání odsuzuje. Výtržníkovi hrozí zákaz vstupu na stadion, ale bez trestu nezůstane ani Sparta, jak řekl svazový mluvčí Zdeněk Zikmund pro iDNES.

„Nejpravděpodobnější je v tomto případě finanční pokuta, jejíž výše se odvíjí jak od závažnosti provinění, tak od přístupu pořádajícího klubu, který komise po obdržení podkladů vyhodnotí,“ uvedl. Policie musela po fanouškovi nejdříve vyhlásit pátrání.

Na stránkách Policie ČR tak najdete detailní popis toho, co se stalo. „V průběhu zápasu play-off dvě minuty před koncem totiž hodil na střídačku hostí desetikorunovou minci, a zasáhl jednoho z hokejistů Třince do obličeje a způsobil mu zranění, které si vyžádalo ošetření.“

Policie se obrátila na veřejnost a během několika dní se přišel fanoušek sám přiznat. Spáchal totiž trestný čin výtržnictví, který ho může přijít hodně draho. Navíc se už nepodívá na zápasy svého týmu. V zápalu boje a možná i vzteku si neuvědomil, že neubližuje pouze sobě, ale poškozuje dobré jméno celého klubu.

Zdroj: Policie ČR, iDNES, ČTK

Autor: Raina TomanováSouvisející články