Fantom polí: Nebudeš sekat trávu, řekl traktoristovi. Kdo byl muž zač, překvapilo i policii

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
traktor
Zdroj: PHILIPPE MONTIGNY/Shutterstock

Traktorista u pardubického Bajkalu měl značné komplikace během senoseče na louce. Nějaký muž mu totiž bránil v tom, aby přerostlou trávu sekal. Později se ale ukázalo, co je onen muž skutečně zač. Policie nevěřila vlastním očím. O případu informuje iDnes.cz.

Když se záhadný muž objevil před traktorem poprvé, snažil se jej zastavit tak, že mu neustále vstupoval do cesty, nebo stál na místě a mával na něj.

Traktorista se rozhodl přestat pracovat a muži domluvit. Když se ale jeho jednání opakovalo, přivolal strážce zákona s tím, že pachatel už na místě není, ale pokud se vrátí, bude jejich pomoc potřebovat.

„Chvíli před koncem směny se padesátiletý fantom polí zjevil před strojem zase. O senoseči i traktoristovi se vyjadřoval značně nevhodně a v této činnosti pokračoval i po příjezdu strážníků,“ řekl mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Muž byl opilý, potvrdila policie

Podle informací bylo hned na místě jasné, že muž snažící se zastavit traktor popíjel alkohol. Jakékoliv jednání s ním bylo marné, dotyčný výzvy mužů zákona neřešil. I proto nakonec skončil na záchytce, kam ho policisté převezli.

Muž musel poté ze své černé tašky, kterou měl u sebe, vyndat potřebné doklady. Na stůl vyložil několik platebních karet a občanský průkaz. Na něm byla ale fotografie, která mu vůbec nebyla podobná.

To bylo policistům podezřelé, ale opilý muž s největší pravděpodobností dělal, jako by se nic nestalo. „Zjevný rozpor strážníky přirozeně zaujal, ale podezřelý muž jej nebyl schopen vysvětlit a zkusil se ze situace promlčet,“ řekl Sejkora.

Policie jednala rychle

Díky pohotové reakci strážníků se zjistilo, komu doklady skutečně patří. A to prostřednictvím sociálních sítí, kde měl muž i telefonní kontakt. Když mu muži zavolali, přiznal, že je na nádraží a jede domů do Hradce Králové.

A zjistilo se, že mu před malou chvílí byla odcizena černá taška. „Byl značně roztrpčen, neboť byl před chvílí okraden právě o tuto tašku. Zpráva od strážníků a návrat ztracených věci zachránila v jeho očích pověst Pardubic a zvedla mu náladu,“ řekl Sejkora.

O své věci okradený přišel při zvláštní jízdě historického trolejbusu. Zloděj byl předán státní policii.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články