Finanční správa uspořádala netradiční aukci. Jejím předmětem byly sexuální pomůcky

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
aukce
Zdroj: Shutterstock

Územní pracoviště pro Prahu 10 oznámilo konání dvoudenní veřejné dražby souboru movitých věcí – erotické pomůcky. Od 29. srpna mohli zájemci přihazovat po tisícikoruně v aukci o bezmála 3000 zcela nových sexuálních pomůcek.

Mezi draženými předměty byly skoro dva tisíce análních šperků, 99 análních šperků s ohonem a bezmála 200 řemenů. Nový majitel získal také více než sto Venušiných kuliček, 77 pump na penis a přes 200 klystýrů, uvádí web iDNES. Zjištěná cena je dle tiskové zprávy Finančního úřadu pro hl. m. Prahu 433 890,- Kč.

Vyvolávací cena byla státem stanovena na 144 630,- Kč. Po dvou dnech aukce skončila na této ceně, jediný přihazující totiž přihodil vyvolávací cenu a žádný další člen se aukce nezúčastnil. Šťastný majitel velkého množství mnoha druhů erotických pomůcek si je může po zaplacení částky vyzvednout 14. září v Polehradech nad Labem.

Erotické pomůcky od státu?

Movité věci byly správcem cla propuštěny do režimu volného oběhu, čímž zboží získalo celní status zboží Unie. Taxativní výčet jednotlivých movitých věcí, množství a zjištěná cena je uvedena v tabulce v galerii, uvádí oficiální stránky dražby.

Dále finanční správa uvádí, že některé z dražených erotických pomůcek neobsahují certifikaci s označením CE, ovšem ubezpečuje, že všechny dražené předměty jsou zcela nové a nikdy nepoužité.

Certifikát CE dokazuje, že výrobky jsou hodnoceny podle příslušných směrnic a v souladu se směrnicemi nového přístupu z hlediska požadavků na bezpečnost, ochranu zdraví a životního prostředí, vysvětluje web Science.

Zdroj: Finanční správa, iDNES, Facebook, Science

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články