Fotbalový klub Slavia Praha si došlápl na výtržníky. Zákázal jim vstup na stadion

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
slavia fanousci
Zdroj: Profimedia

Pražský fotbalový klub SK Slavia Praha vydal v pátek tiskovou zprávu, v níž mimo jiné uvádí, jak hodlá potrestat výtržníky z utkání proti FC Victoria Plzeň, které se odehrálo minulou neděli. Tři fanoušci se pět let nepodívají na stadion, k tomu je také čeká pořádná pokuta a náhrada škod.

V neděli 1. května se na stadionu pražské Slavie odehrálo jedno z nejnapínavější utkání poslední doby. Týmům šlo opravdu o hodně. Plzeň se snažila udržet si stávající první místo v tabulce, druhá Slavie se naproti tomu snažila případnou výhrou Plzeň sesadit.

Pyrotechnika i házení předmětů na hřiště

Zápas nakonec skončil remízou 1:1, Plzeň si tak stále drží svůj dvoubodový náskok v čele tabulky. Bohužel se vyhrocenost zápasu přesunula také na fanoušky domácího týmu.

Jejich chování řešila už i disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Fanoušci pražského klubu měli házet na hrací plochu předměty, používat zakázanou pyrotechniku a vniknout na hrací plochu. Řešilo se také podezření z rasistických projevů vůči útočníkovi Plzně Jeanu-Davidu Beauguelovi.

Zákaz vstupu do Edenu i pokuta

Nyní se k celému incidentu postavil také samotný pražský klub. Podezřelé fanoušky za porušení návštěvního řádu okamžitě potrestal.

„Jednoznačně odmítáme tolerovat ohrožení zdraví hráčů a ostatních návštěvníků stadionu a budeme pokračovat v intenzivním vyšetřování kamerových záznamů a dalšího důkazního materiálu ze zápasu SK Slavia Praha s FC Viktoria Plzeň,“ stojí v tiskovém prohlášení klubu.

Tři návštěvníci zápasu byli obviněni z nedovoleného vniknutí na hrací plochu. Následkem toho jim fotbalový klub zakázal po dobu pěti let vstoupit na stadion. Vyměřil jim také finanční sankce ve výši 50 tisíc korun a rovněž bude požadovat náhradu vzniklé škody.

Problém má i ředitel Plzně

V závěru tiskového prohlášení SK Slavia Praha vyzývá návštěvníky fotbalových utkání, aby dodržovali návštěvní řád a dbali pokynů pořadatele.

„V případě, že dojde k opakování rozsáhlého vhazování předmětů na plochu ohrožujícího bezpečnost hráčů a realizačních týmů, je SK Slavia Praha připravena přistoupit k instalaci zábranových sítí tak, jak je to běžné na celé řadě evropských stadionů,“ doplnil klub.

Fanoušci pražské Slavie vesměs reagují na prohlášení klubu pozitivně. Je podle nich dobré, že se neukáznění fanoušci budou exemplárně trestat, mnozí však ve facebookové diskuzi připomínají, že Slavia by měla trestat především zástupce realizačního týmu, kteří se mnohdy v zápalu boje chovají ještě hůř než fanoušci.

„A jak budou potrestáni Houštecký a Řehák? Jako dlouholetý fanoušek se za jejich chování stydím,“ píše do komentářů k příspěvku jeden z fanoušků. A další přitakává: „Měli byste přestat tolerovat Houšteckého, to je vaše největší ostuda.“

Chování asistentů trenéra Slavie je dlouhodobě kritizováno. Právě Zdeněk Houštecký bývá často postihován i žlutými nebo červenými kartami přímo od rozhodčího zápasu za své mnohdy až vulgární projevy.

Slávističtí fanoušci ale nebyli jediní, kdo se během tohoto zápasu nechoval zrovna sportovně. Disciplinární komise totiž řeší také jednání generálního ředitele Viktorie Plzeň Adolfa Šádka.

Ten po vstřeleném vyrovnávacím gólu Plzně ukázal běsnícím slávistickým fanouškům prostředníček. Incident je o to závažnější, neboť Šádek je členem Výkonného výboru FAČR a také místopředsedou Ligového výboru LFA.

Zdroj: SK Slavia Praha, ČT Sport

Autor: Markéta MladáSouvisející články