Gazdík se sešel s Redlem v naprosto utajené kanceláři. I tak tvrdí, že s kauzou dopravního podniku nemá nic společného

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr gazdik
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Ministr školství a místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík prý rozhodně není nijak ovlivněn obviněným podnikatelem Michalem Redlem, který má co dočinění s kauzou související s hospodařením pražského dopravního podniku. Gazdík sice přiznal, že se s Redlem setkával, popírá ale, že by měla kauza jakýkoliv vliv na jeho politické kroky, nebo na rozhodování Starostů.

Podle informací serveru CNN Prima NEWS se Gazdík ve čtvrtek dušoval, že veškeré jemu známé informace o Redlovi svěřil poslancům klubu STAN na mimořádném zasedání. Uznal, že se setkávali, nijak to ale prý nesouviselo s kauzou, o které se dnes tolik mluví.

„Zeptal jsem se našich poslanců na názor. Stojí za mnou. Necítím žádnou vinu, nic špatného jsem neudělal,“ uvedl s tím, že i nadále chce při další příležitosti obhajovat svou stranickou funkci. Policie ho prý nekontaktovala a oficiálně tak žádné svědectví udávat nemusel.

Byli jsme přátelé

„S Michalem Redlem se známe, to jsem nikdy nepopíral. Pracovně jsem se s ním setkal například ohledně pronájmu prostor pro pedagogicko-psychologickou poradnu jako krajský radní, nakonec jsme však na kraji našli lepší řešení,“ uvedl. Dodal, že se setkávali i na základě přátelství.

„Sděloval mi své názory –⁠ například právě na mediální obraz STAN. Ale rozhodně popírám, že by Michal Redl jakkoliv zasahoval do rozhodování hnutí STAN nebo do mých politických rozhodnutí,“ řekl ministr. Gazdík má plnou podporu hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan uvedl, že mu důvěřuje.

Přesto však některé skutečnosti naznačují, že spolu Gazdík s Redlem řešili i věci, o kterých nyní nemluví. Server PrahaIN totiž uvedl, že jeho zdroj má další informace. „Dalo by se říct, že se znali velmi dobře a velmi dlouho,“ řekl zdroj.

Zabezpečená kancelář

Mezi důkazy, které podle serveru naznačují, že šlo mezi Gazdíkem a Redlem o víc, je i e-mail, který potvrzuje, že došlo k jejich schůzce v kanceláři, kterou zpráva označuje za absolutně bezpečnou. „Přijď třeba o hodinu dřív,“ píše se v e-mailu, kterému se na svém facebooku vysmál i Babiš.

Jeho sledující v komentářích pod příspěvkem jsou informacemi výrazně znepokojeni. „Kdo tohle volil, je spoluzodpovědný za tento sajrajt a měl by si dát pořádnou facku. No máte, co jste chtěli, ale doplatíme na to všichni,“ napsal jeden z nich.

Podle PrahaIN se navíc ukázalo, že vztah Redla s Gazdíkem začal už v minulosti u Redlova otce, který býval výrazným sponzorem hnutí. Ministr se ale i nadále brání a tvrdí, že s kauzou není nijak spojen.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Praha IN, Facebook, Deník N, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články