GLOSA: Schillerová se zlobí. Kvůli neschopnému ministrovi zdravotnictví se mohou matky za zdraví svých dětí jen modlit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alena Schillerova
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Ministr zdravotnictví nezvládá svou funkci a měl by ji podle Aleny Schillerové opustit. Už delší dobu se stínová ministryně financí do Vlastimila Válka naváží na sociálních sítích kvůli nedostatku léků a tvrdí, že se na to nemůže dívat. Někteří lidé se ale zase nemohou dívat na to, jak děsí rodiče tím, že se jejich děti vlastně nemusí dožít léta.

Tento text je komentářem autorky.

Schillerová si nejspíš řekla, že když obyčejné příběhy na sociálních sítích nepomáhají, dá se na drama. V jednom ze svých facebookových příspěvků tvrdí, že ministr Válek uvrhl naši republiku do středověku.

Chudáci bezmocní rodiče podle jejích slov musejí přihlížet tomu, jak jejich děti umírají, protože nejsou léky. Mohou se prý jen modlit, aby děti nemoc zvládly. Ačkoli je pravda, že nedostatek léků je závažným problémem, Schillerová opět ukázala, že zveličovat věci jí není cizí.

Měl by rezignovat

Schillerová v sáhodlouhém vyprávění popsala, jak je Válek podle jejích slov neschopný a v jak kritické době se kvůli němu nacházíme. K příspěvku přidala svou usměvavou fotku a popřála lidem hezký den, čímž situaci ani trochu nevylepšila…

Ministr zdravotnictví by měl podle jejích slov rezignovat. Bývalá ministryně financí tak například už v únoru připomněla, že místo práce ve Sněmovně hrál na mobilu Solitaire a působil dojmem, že má vše pod kontrolou, píše CNN Prima NEWS.

No, to sice nebylo od pana ministra moc pěkné, ale každý děláme chyby, nebo ne? Co třeba takové fotky za miliony? Na ty už nejspíš Schillerová dávno zapomněla, protože přes samé rozčilení nemá ve své hlavě na nic jiného místo.

Tedy minimálně na facebooku tvrdí, že jakožto matka a babička je ze situace skutečně vytočená. Podle toho, jak rozhazuje během výkladu rukama, je její video určeno i hluchoněmým. V dalším videu pak pro změnu kritizuje ministra financí Zbyňka Stanjuru za to, že chce dát do zdravotnictví méně peněz.

Tuhle válku nevyhrává

Je pravda, že léky v České republice chyběly a i nadále chybí, uvádí server Zdravé zprávy. Ministerstvo zdravotnictví na to ale reaguje mimořádnými nákupy v unijních zemích.

I díky tomu Válek například počátkem února na twitteru uvedl, že díky jednáním s výrobcem se podařilo urychlit dodávku téměř 20 tisíc balení aktuálně nedostatkových dětských penicilinových antibiotik.

Schillerová se za svou kritiku Válka dočkala na sociální síti spíše negativních reakcí. „Vy se už na nic nedívejte a hlavně se do ničeho nemotejte. Na co jste sáhla, to jste po*rala, na nic nemáte řešení, ale hlavně že kritizujete a házíte vládě klacky pod nohy,“ reaguje na videa například pan Editaj.

„Paní Schillerová, jak je možné, že vaše vláda za osm let nepřišla na to, že není možné strategické zdravotní potřeby vyrábět jen v Číně? Jak je možné, že se za vaší vlády tak rapidně snížila populace?“ ptá se pak na facebooku paní Mirka.

Schillerová tak možná je extrémně naštvaná, po přečtení reakcí na své výroky se jí ale nejspíš příliš neuleví. Tuhle válku na sociálních sítích s ministrem Válkem nejspíš nevyhrála. Zatím se ale zdá, že se úplně nevzdala, a ještě nějaký ten příspěvek adresovaný ministru zdravotnictví se tak jistě objeví.

Zdroj: Facebook, Zdravé zprávy, CNN Prima NEWS, Twitter

Autor: Shani MaiováSouvisející články