Horoskop: Jaké potraviny škodí jednotlivým znamením podle živlů? Možná děláte celý život chybu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
horoskop panna
Zdroj: Shutterstock

Jednotlivá znamení se dají rozdělit na čtyři živly – oheň, voda, vzduch, země. Jaké potraviny jíst, abyste se cítili dobře a byli v souladu se svým živlem? Kterým potravinám se naopak vyhnout, protože vám nedělají dobře? To vám napoví náš přehled sestavený ve spolupráci se Zodiacenthusiasts.com.

Oheň – Beran, Lev, Střelec

Ohnivá znamení jsou spojená s teplem a žárem. Jedná se o impulzivní jedince, kteří v sobě mají vášeň a velkou energii. Mají obecně dobré trávení a rychlý metabolismus, často je ale trápí pálení žáhy, zvýšené pocení a neklid.

Je potřeba je neutralizovat a vyrovnat potravinami s klidnějším a chladivějším živlem vody. Jedná se o jídla studená, veškeré šťávy a tekutiny tu dobře fungují.

Velmi dobře funguje cukr a sacharidy, ježjsou dobrým stabilizačním prvkem a protipólem k pálivým chutím, kterým by se tato znamení měla vyhýbat.

Funguje také mléko a výrobky z něj, sirupy, medy, ze zeleniny jsou pak vhodné okurky nebo ředkvičky. Výborný je zelený čaj a z vína doporučujeme spíše bílé.

Voda – Rak, Štír, Ryby

Vodní znamení jsou citově založená, emotivní, citlivá, klidnější a pomalejší. Jsou protiváhou k výbušným znamením, která ovlivňuje oheň.

Mají sklony k melancholii, smutku a nepodloženým chmurám. Mají pomalejší metabolismus, problémy s udržením váhy a tendence k přejídání. Problémy mají se zvýšeným cholesterolem, trápí je kašel a dýchací obtíže obecně.

Vhodné jsou pro ně hřejivé potraviny, které organismus rychle nakopnou. Ideální jsou pálivá a štiplavá koření, ať jde o skořici, chilli nebo zázvor.

Dopřávat by si tito lidé měli česnek a cibuli. Z nápojů se hodí černý nebo zázvorový čaj. Vyhýbat by se měli sladkým a těžkým pokrmům a výrobkům z mléka. Sedí jim kyselejší ovoce a fermentované potraviny.

Země – Býk, Panna, Kozoroh

Země ovlivňuje znamení směrem ke stabilitě a rovnováze, propůjčuje jim zodpovědnost a rozum, ale pojí se s ní také těžkopádnost, nerozhodnost a nepřizpůsobivost.

Problém mají většinou s trávením, nezvládají těžká jídla, trpí na zácpy a nedostatek energie či ospalost. Potřebují lehké potraviny, spíše ochlazující.

Ideální je pro ně konzumace ryb a mořských plodů, přiklánět by se měli ke konzumaci spíše slaného než sladkého. Ovoce jim ale vyloženě prospívá, třeba citrusy, bobule nebo sladší ovoce. Zvládnou i mléčné výrobky, ale dopřávat by si je měli střídměji. Pokud víno, tak spíše červené.

Vzduch – Blíženci, Váhy, Vodnář

Vzduch dává zrozencům do vínku lehkost, radost ze života a komunikaci. Jsou to optimisté s lehkou hlavu a sklonem své skutky moc neřešit.

Mají rádi vzrušení a adrenalin, jsou to energičtí jedinci, kterým dobře a rychle funguje metabolismus. V opačné pólu může docházet k neklidu, přecitlivělosti a neschopnosti se soustředit na jednu věc.

Může je trápit nadýmaní a průjmy, ale také pocit překyselení nebo tiky a otřesy. Hodí se pro ně hořké potraviny se svíravou chutí, z bylin třeba kořen pampelišky, kurkuma nebo trochu překvapivě chmel.

Vhodná je pro ně spíše syrová a kořenová zelenina, jako jsou třeba mrkve, celer, luštěniny nebo bílé maso. Dobře reagují na kávu a skvělý je pro ně heřmánkový čaj.

Zdroj: Zodiacenthusiasts.com, Astrology.com

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články