Horoskop: Jaká jsou ve skutečnosti zemská a vzdušná znamení? Takoví jsou Býci, Panny a další doopravdy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
horoskop byk
Zdroj: Shutterstock

Naši povahu ovlivňují živly. Oheň, voda, vzduch, země, všechny mají vliv na náš život. Dají nám dokonce náhled na temperament každého z dvanácti znamení. Zjistěte, zda patříte mezi zemská či vzdušná znamení a co o vás tyto živly říkají. Dozvíte se totiž, jací jste doopravdy.

ZEMSKÁ ZNAMENÍ – BÝK, PANNA, KOZOROH

Živel země s sebou přináší hlavně jistotu a stabilitu. Tito lidé znají sami sebe, jsou rozumní, nepanikaří, nemění názor každou minutu a je na ně spoleh. Šíří okolo sebe pocit bezpečí a věci umějí řešit s chladnou hlavou.

Postupují podle plánu, což je příjemné ukotvení pro rozlítaná znamení, jako jsou Ryby nebo Blíženci. Zemská znamení jsou hodně orientovaná na materiálno a hmatatelné výsledky svého snažení.

PLUSY

Pokud se projeví pozitivní vlastnosti zemského znamení, máte před sebou velmi důsledného a pečlivého člověka, na kterého je vždy spoleh. Je dochvilný, loajální a věrný. Nic ho nevyvede z míry, nebo alespoň ne na dlouho.

Velkým plusem těchto lidí je houževnatost. Když si něco usmyslí, neustoupí ani o krok zpět, mají v sobě ohromnou sílu a odhodlání.

MINUSY

Negativními vlastnostmi je rezervovanost, někdy vedoucí až k chladu, odtažitost, vyhýbání se lidem a určitá konzervativnost.

Takoví jedinci jsou zcela neschopni opouštět své teplé a jisté místečko a zajeté koleje. Mohou být pohrdaví, arogantní a silně z nich vyzařuje jejich nadřazenost. Někdy jsou to všeználci, kteří všechno vědí nejlépe a všude byli.

VZDUŠNÁ ZNAMENÍ – BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁŘ

Vzduch je lehounkým a nespoutaným živlem, což dokonale vystihuje tato tři znamení. Do jejich životů vnáší touhu po svobodě a nechuť se čemukoliv podřizovat.

Kromě toho přináší vzduch přemýšlivost a ohromnou intelektuální hloubku. Pro tato znamení jsou ostatní velmi důležití, jsou velmi otevření a svůj život rádi sdílejí.

Jejich druhým jménem je zvědavost, chtějí všechno pochopit a znát. Bez dostatečného podnětu zvenčí neumějí žít.

PLUSY

Pozitivními vlastnostmi jsou rozhodně výřečnost a šarm a jakási dětská víra, že všechno dobře dopadne. Je pro ně typický nezkrotný optimismus a pozitivní náhled na život.

Všechna vzdušná znamení si umějí poradit a obejdou se bez pomoci druhých. Jsou pilná, sebevědomá, radostná a na kolena je nesrazí ani neúspěch.

MINUSY

Negativně se vzduch projevuje sobectvím, které plyne z přílišné nezávislosti. Daný jedinec není schopen myslet na nic a nikoho jiného než na sebe.

Z toho vyplývá i upovídanost, kdy druhého vůbec nepustí ke slovu. Když už ano, tak ho neposlouchá. Mohou se projevovat vychytrale a sobecky. Mohou se u nich objevit i manipulativní sklony a velká nestálost, nespolehlivost a nedochvilnost.

Zdroj: Astrology.com

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články