Horoskop: Každé znamení je předurčeno číst něco jiného. Tohle byste si měli přečíst ještě do konce léta

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
horoskop kniha
Zdroj: Shutterstock

Léto je ideální příležitostí vzít si z knihovny nějakou knihu, jejíž čtení už dlouho odkládáte, nebo se zajít podívat do knihkupectví a nějakou si pořídit. Nevíte jakou? Hvězdy vám poradí, do jaké se začíst.

BERAN

Přivést Berany ke čtení je někdy tedy pořádný úkol. Jsou rozlítaní a neklidní a na čtení nemají čas. Knihy jsou na ně moc pomalé, proto raději volí krátké povídky a fejetony než objemné bichle.

Červená knihovna pro ně není, raději volí něco akčního a většinou je neláká náročné čtivo. Děj je musí bavit hned od první stránky. Rádi otevřou horory nebo děsivé příběhy.

BÝK

Býci jsou přesným opakem Beranů. Mají rádi těžké bichle a náročné čtivo, kde je hutná atmosféra, z níž budou mít opravdový požitek.

Ideální jsou pro ně tlusté historické romány, ale radost budou mít i z kuchařky. Většina Býků je totiž v kuchyni jako doma. Za knihovnu, jakou mají oni, by se nemuselo stydět ani knihkupectví.

Líbí se jim, když je kniha nejen hezky napsaná, ale i zajímavě graficky zpracovaná.

BLÍŽENCI

Blíženci se chtějí dostat do příběhů a děj prožívat společně s hlavními postavami. Milují dobře napsané a čtivé detektivky a thrillery, které nemají prvoplánový konec.

Chtějí, aby vraha dopadli dříve než hlavní hrdina, a mohli mu pak v duchu pomáhat. Toto znamení rádo pracuje na nových věcech a dovednostech a rádo se neustále zdokonaluje.

Určitě proto nepohrdnou ani nějakou učebnicí jazyků nebo příručkou z oboru, ve kterém pracují, zajímají se o něj nebo jej studují.

RAK

Rak je romantické, rodinné a klidné znamení. Přesně podle toho vypadá jejich oblíbený žánr. Rádi si pořídí romantický román, ve kterém se všechno v dobré obrátí.

Nechtějí ale plytké romantické příběhy, nýbrž knihy, které v sobě nesou poselství a něco si z nich vezmou. Všechno ale musí dobře skončit. Raci nechtějí špatný konec.

LEV

Najít ideální knihu pro Lva není vůbec jednoduché, protože byste museli vykoupit celé knihkupectví. Lvi totiž chtějí knihy, o kterých se mluví a jsou aktuálně v kurzu. Chtějí o všem vědět jako první.

Radost budou mít ze všech bestsellerů, které jsou na pultech jen pár hodin. Rozhodně je nesmí mít v knihovně. Navíc se chtějí něčím motivovat a vzdělávat.

Bodne jim i motivační literatura, která jim pomůže k vysněnému cíli. Milují životopisy slavných osobností, které dokázaly velké věci.

PANNA

Literatura faktu, metodické knihy a nové věci. To v knihách milují Panny. Svazkem tlustých knih uděláte tomuto znamení velkou radost.

Potěší je i intelektuální literatura, která má přesah do různých sfér. Přistupují k nim analyticky, pečlivě, baví je texty rozpitvávat a hledat v nich skryté významy. Nečtou hodně, ale kvalita je pro ně hlavní. Klasika je také nikdy nezklame.

VÁHY

Více než písmenka jsou pro Váhy důležitější design a vzhled knihy. Radost mají z každé, která bude ozdobou jejich knihovny.

Sběratelské edice, limitovaná vydání, exkluzivní zboží, které budou mít jen oni. Raději si chtějí prohlížet než číst a jako jedni z mála umí ocenit práci grafiků a podobných lidí.

Sedne jim spíše lyrika, nechtějí nic akčního, ale něco, u čeho si mohou odpočinout a vypnout. Některé Váhy milují poezii, ale neplatí to pro všechny.

ŠTÍR

Štíři milují tajemství, detektivky a akční knihy. Jsou na tom podobně jako Blíženci a není se čemu divit, že právě tato znamení si dovedou o knihách dlouze povídat.

Štíři milují podivno, tajemno a svět, který neexistuje. Mají rádi fantasy a sci-fi, umějí ocenit kvalitu a je pro ně zásadní, že příběh nesmí být hloupý nebo jednoduchý.

Ve všem hledají hloubku, psychologii, propracované postavy i děj. Kvalitní četbu nikdy neodmítnou.

STŘELEC

Tohle znamení si vážnou četbou nezískáte. U knih chtějí relaxovat a raději sáhnou po odlehčenější literatuře, u které se dojmou, rozbrečí, ale nikdy nad ní nebudou přemýšlet déle, než je nutné.

Podstatný je pro ně humor, raději mají kratší formu. Rádi si přečtou blogy, fejetony, povídky nebo glosy. Nadšení jsou i z komiksů nebo akční literatury. Jejich četba vám může připadat moc jednoduchá, ale oni chtějí odpočinek, a ne vážnou literaturu.

KOZOROH

Pro Kozorohy jsou ideální souborná díla, která mají více dílů a postavy se různým způsobem vyvíjejí. Příběh musí být velmi dobře promyšlený a vystavěný.

Asi tušíte, že třeba Harry Potter, Pán prstenů nebo Hra o trůny je pro ně přesně to pravé ořechové. Milují i sci-fi a fantasy. Mají rádi i literaturu faktu a zajímají se o společenské dění.

Nevadí jim ani náročnější četba, u které budou muset hodně přemýšlet a domýšlet. Ale vyřešení je pro ně podstatné.

VODNÁŘ

Ezoterika, duchovno, jiný svět, věda a psychologie. Tyto žánry si Vodnáři užívají a vychutnávají. Mají totiž otevřenou mysl a podobné knihy je motivují a otvírají jim další světy, které pro okolí zůstávají skryté.

Z beletrie je baví fantasy a chtějí zkoumat nové světy a prostory. Nechtějí číst učebnice ani naučnou literaturu, protože tyto knihy Vodnáři studovat moc neumí.

Často se stane, že Vodnáři nějakou knihu odloží a už se k ní nevrátí.

RYBY

Trochu podivna je pro Ryby to pravé ořechové. Mají rády příběhy, které je vezmou za srdce, a oni nad nimi klidně několik dní pak přemýšlejí nebo je s ostatními rozebírají.

Chtějí knihy s přesahem a kouzlem, které je pohltí. V tomto jsou odlišní od Vodnářů. Ony by totiž knihu nikdy neodložily. Mají rády také pohádky, bajky či legendy.

Najdou v nich krásu, kterou ostatní nevidí. Ryby si také rády představují nový svět.

Zdroj: Astrology.com

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články