Horoskop: Příživníci a paraziti. Tahle znamení si jen válí šunky, zatímco vy oddřete úplně všechno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Taky máte občas pocit, že jste jediný, kdo doma něco dělá? Partner se především válí na gauči, s úklidem nepomůže, v práci má problémy, jeho výplata je minimální a ještě si je schopný stěžovat, když mu místo teplé večeře naservírujete jenom chleba se šunkou. Některým lidem se zkrátka nezavděčíte.

Mít někoho rád a udělat pro něho maximum je sice krásná vlastnost, jenomže nikdy by to nemělo být na úkor vašeho vlastního štěstí. Pokud je někdo doslova parazitem, který se živí z vaší snahy, není lepší se ho zbavit? Ať to zní jakkoli drsně, někdy to s příživníky jinak nejde.

Mnohá znamení jsou pohodlná, líná a spoléhají jenom na vás. Ale tak to v životě jednoduše nefunguje, a pokud takové lidi necháte, aby si na to zvykli, ublížíte jim i sobě. Co říká konstelace hvězd o znameních, která jednoduše profitují na vašem životě bez jakéhokoli vlastního přičinění?

Beran jenom slibuje

Berani jsou doslova vyžírky. Nejraději jenom leží na gauči, zírají do mobilu, vstanou jenom proto, aby vám z lednice snědli vaše oblíbené jídlo. Přitom jste jim koupili celou řadu jiných věcí, to jim ale nestačí. A když se jich zeptáte, co celý den dělají s telefonem u obličeje, mají jasnou odpověď.

„Hledal jsem si práci, ale nikde neberou.“ Tohle uslyšíte od Berana každý den. Přitom je vám jasné, že kdyby mu o něco šlo, dávno by se angažoval trochu víc. Ale proč by měl, když ho živíte? Možná je na čase mu trochu utáhnout opasek, ať se taky snaží sám.

Rak je tak trochu mamánek

Rak už dávno skončil se studiem a mohl by si najít práci. Ale proč? Rodiče se o něho starají a on si nepotřebuje hledat jiné bydlení. Vždyť doma mu maminka vypere, navaří, uklidí. Nemusí platit vlastní účty, jenom se válí a přiživuje. Jenomže pozor, drahý Raku, i mamince jednou dojde s rozmazleným synáčkem trpělivost.

Ryby zkouší citové vydírání

Ryby se na jednu stranu tváří, že je jim líto, jak vám přidělávají starosti. Bydlí u vás už tři měsíce, i když to mělo být jenom dočasné. Jejich situace je dohnala k tomu, že se na vás stali závislými. Pak se jim ale v teple vašeho domova zalíbilo a nijak nepospíchají s ochodem.

Denně se vám budou omlouvat, tvrdit, jak si připadají strašně a jak je jim to líto. A nakonec působí jako chudáčci, které je ještě potřeba uklidňovat. Jenomže jim tohle citové vydírání vychází a nedělají nic pro to, aby se jejich situace změnila. A vy je živíte z jednoho mizerného platu.

Kozoroh to bere jako samozřejmost

Už bylo na čase dát partnerovi klíče od bytu. Je to přece první krok k sestěhování se. Jenomže denně chodíte domů a zjišťujete, že si u vás posloužil obědem z lednice a dal si na váš účet dlouhou vanu. Že by třeba někdy na oplátku uklidil, to nehrozí. Že je váš byt teď tak trochu jeho, to bere Kozoroh jako samozřejmost.

Zdroj: yourtango.com, allure.com, britannica.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články