Horoskop: S nejpesimističtějšími znameními nic nehne. Tihle lidé se neusmějí, ani když se budou ostatní potácet smíchy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Ne všichni jsme extroverti, kteří se dokážou bavit v každé společnosti dosyta. Někteří lidé jsou introverti a ne každé prostředí jim sedne. Pak jsou ale mezi námi i tací, s nimiž nic nehne. Mají totiž sklon k pesimismu, a když se do něj pořádně ponoří, vyloudit úsměv na jejich tváři je nadlidský výkon. A to i když se ostatní potácejí smíchy.

Pesimisté mohou kvůli svým přidruženým charakteristikám vidět věci hůře, než jsou. Dokud vědí, jak to všechno udržet na uzdě, není se čeho bát.

Někdy ale mají období, kdy zkrátka rovnováhu nedokážou nalézt a vše je podle nich špatně. Jaká znamení k tomu tedy mají sklony?

Býk a jeho kyselá nálada

Býk nemá rád, když se stane něco, s čím nepočítal. Jakmile se setká s překážkou nebo s někým, kdo má jiný úhel pohledu, jeho přirozenou reakcí může být pocit zdrcujícího pesimismu. Zabředne pak do kyselé nálady a je s ním těžké pořízení.

Bude mít nejapné, uštěpačné a drsné poznámky a u toho výraz vraha, rozhodně se na vás nebude usmívat.

Jakmile se otevře novým nápadům, může být překvapen, jak si to bude užívat a jak optimisticky se bude cítit.

Rak se uzavře před světem

Rak je velmi citlivé znamení, a tak mu netrvá dlouho, než přejde z dobré nálady do té špatné. Jakmile začne být pesimistický ohledně života, má tendenci se uzavřít před světem a informacemi zvenčí.

Neuvědomuje si, že jeho příliš citlivá povaha ho často ponořuje do dané situace, kterou vnímá více než ostatní.

Rak může zmírnit své proměnlivé nálady tím, že se bude snažit nebrat si věci tak osobně.

Když není Panna dokonalá, je zle

Panna určitě patří mezi nejpesimističtější znamení zvěrokruhu. Lidé narození v tomto znamení se lehce nechají pohltit starostmi a tím, když něco není dokonalé.

Dostanou se snadno do temné nálady, když jim něco nejde. A to i zdánlivě nepodstatné věci, které jim mohou úplně zničit den.

Pannám stačí, aby se pořád nesoustředily na problémy, ale na řešení, která se vždycky najdou. Všechno pak půjde snáze a s úsměvem na rtech.

Kozoroh svým vlastním nepřítelem

Protože Kozorohu vládne planeta Saturn, bývá od přírody velmi vážný. A to ho přiměje, aby snadno sklouzl do pesimistického stavu. Zvláště když se jeho plány pokazí.

Když mu něco nevychází a brání v pokroku, zkrátka nemá na nic náladu. Proto je obvykle svým nejhorším nepřítelem.

Musí se naučit udržovat zdravou rovnováhu mezi prací a zábavou, aby mu došlo, že trocha relaxu opravdu není na škodu.

Zdroj: Bustle.com

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články