Horoskop: Tato znamení byla předurčena pro politiku. Kteří čeští poslanci a světoví vůdci jsou mezi nimi?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Horoskop politika
Zdroj: Shutterstock

Vaše znamení podle astrologie určuje podstatu vaší osobnosti. Někteří lidé jsou pesimističtější, jiní optimističtí, někteří jsou lepší v jedné činnosti, jiní zase v další. Ačkoli to není úplně stoprocentně dané, pro mnohá povolání se některá znamení hodí lépe než jiná. Jak je to u politiky?

Máte vlohy pro řešení složitých situací a mohli byste se stát politikem? Některá znamení jsou k tomu podle astrologů doslova předurčená. My vám teď prozradíme, která to jsou a jaká významná jména je proslavila.

Raci prý chtějí pro svůj lid bezpečný domov

Raci mají srdce na správném místě. Ať už dělají cokoli, domov je pro ně vždy nejdůležitější. Snaží se vybudovat pro všechny kolem sebe bezpečí a útulno, a proto bývají považováni za skvělé vůdce, na které se národ může spolehnout.

Mezi politiky, kteří se narodili ve znamení Raka, najdete mnohé významné osobnosti, jako například německou kancléřku Angelu Merkelovou nebo autorku a aktivistku za hnutí New Age Marianne Deborah Williamsonovou. K nejznámějším českým Rakům v politice patří Tomio Okamura, Vratislav Mynář a Pavel Bém.

Důvtipní a strategičtí Štíři

O Štírech se říká, že jsou důvtipní a mají smysl pro strategii. Dělá jim dobře, když mohou dělat velká rozhodnutí, kterými dostávají hru na svou stranu. Jsou silnými vůdci, kteří si rychle získají respekt a pozornost. Jako Štír se narodil například Joe Biden, Hillary Clinton nebo čeští politici Petr Nečas, Jan Hamáček a Stanislav Gross.

Tvrdohlavý Beran

Berani jsou tvrdohlaví, což hodně lidí považuje za špatnou vlastnost. Zároveň to ale znamená, že jsou zapálení pro to, čemu věří, a jsou ochotni udělat všechno, aby toho dosáhli. Nevzdávají se a nikdy neustupují, jako například česká politička Anna Čurdová.

Dokonalým politickým příkladem z historie je Adolf Hitler, který se narodil jako Beran. A uznejte sami, nesedí na něho popis dokonale? Hitler si šel za svým cílem, jen málokdy dělal ústupky a tvrdě bojoval za to, čemu věřil, i když to třeba zrovna nebylo správné.

Vůdčí Lev se nebojí ukázat světu

Lidé narození ve znamení Lva jsou sebevědomí, přirozeně vůdčí a nebojí se veřejně vstoupit se svými názory. Nikdy se za nikoho neschovávají a mají tendenci své názory obhajovat a vysvětlovat. Jako Lev se narodil například Barack Obama. Z českých politiků můžeme zmínit Václava Havla.

Blíženci vědí, kdy ustoupit

Blíženci jsou znamení velmi rozvážné. Umí si jít za svým, ale pokud vidí, že je něco předem prohraný boj, dokážou se vzdát a najít kompromis, do kterého dají energii místo plýtvání s ní na něco, co nikdy nezrealizují.

K Blížencům patří celá řada významných amerických politiků. Mezi slavnými jmény se objevují například Donald Trump, George Bush nebo John Kennedy. Na české politické scéně je slavným Blížencem Václav Klaus.

Zdroj: knowinsiders.com, wikipedia.org, eprehledy.cz
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články